Đoković protiv Sinnera u finalu Šangaja igra za 100. ATP titulu

4

Prvi tenisač svijeta stoji na putu Novaku Đokoviću u finalu Šangaja. Srbin je pobijedio Taylora Fritza 6-4, 7-6(6), a Talijan je svladao Machača 6-4, 7-5

Nakon prvog tenisača na svijetu Jannika Sinnera, u finale ATP Masters 1000 turnira u Šangaju plasirao se i srpski igrač Novak Đoković.

Srbi na dočeku skandirali protiv Rio Tinta, Đoković pokazao što misli o tome 00:48

Četvrti nositelj Đoković pobijedio je u polufinalu Amerikanca Taylora Fritza 6-4, 7-6(6) čime je došao na korak do osvajanja jubilarne 100. ATP titule u karijeri. Na tom putu stoji još jedino Sinner koji je ranije u polufinalu nadigrao Čeha Tomaša Machača 6-4, 7-5.

Prije Šangaja Đoković je tijekom 2024. godine igrao jedino finale Wimbledona, gdje ga je pobijedio Španjolac Alcaraz, a vrlo brzo nakon toga isti su se igrači nadmetali u finalu Olimpijskih igara u Parizu gdje je slavio Đoković.

Fritz je imao dobru priliku odvesti polufinale protiv Đokovića u treći set, ali je propustio 5-3 vodstvo u tie-breaku drugog seta te je time izgubio i deseti put u isto toliko mečeva protiv Đokovića.

Finalisti Šangaja su dosad igrali sedam puta međusobno te Đoković protiv Sinnera vodi s minimalnih 4-3.