Komentari 75

Đoković: Preponosan sam što sam osvojio ovo zlato za Srbiju! Ovo je moj najveći uspjeh...

3

Ne znam što bih rekao. Pod emocijama sam i u šoku... Rekao sam poslije polufinala kako sam ostvario cilj s osvojenom medaljom. Duboko u sebi htio sam osvojiti zlato, kazao je Đoković

Ovo je moj najveći sportski uspjeh u životu, rekao je Novak Đoković (37) nakon što je u finalu olimpijskog turnira u Parizu pobijedio Španjolca Carlosa Alcaraza (21) sa 7-6 (3) i 7-6 (2). Srpski tenisač stigao je u Pariz s rekordne 24 Grand slam titule i 40 osvojenih Masters 1000 turnira, što je također rekord. Nedostajalo mu je jedino olimpijsko zlato.

Blizu je došao 2008. godine, kada je Novak bio mladić od 21 godinu, baš koliko je Alcaraz imao u današnjem finalu. Tada je izgubio u polufinalu u tri seta od Rafaela Nadala, ali je u Parizu stigao do kraja.

FOTO Suze olimpijskog prvaka: Đoković uzeo zlato pa zaplakao

- Ne znam što bih rekao. Pod emocijama sam i u šoku... Rekao sam poslije polufinala kako sam ostvario cilj s osvojenom medaljom. Duboko u sebi htio sam osvojiti zlato - rekao je Đoković za RTS nakon meča.

Tennis - Men's Singles Victory Ceremony

Đoković je u Pariz došao bez osvojene titule u 2024. godini. Prije mjesec dana Alcaraz ga je pomeo u finalu Wimbledona s 3-0 u setovima i zato je Španjolac bio favorit u finalu.

Đoković pobijedio Alcaraza u sjajnom meču i prvi put uzeo zlato na Olimpijskim igrama!

Međutim, Đoković je još jednom preokrenuo izglede i odigrao svoj najbolji meč u godini i dodao jedino odličje koje mu je nedostajalo.

I to u povijesnom stilu, Đoković je postao prvi tenisač koji je osvojio olimpijsko zlato bez izgubljenog seta na turniru.

- Pomogao mi je teški poraz na Wimbledonu. Išao sam na sve ili ništa, forhende sam raspaljivao... Imam milijardu emocija, preponosan što sam Srbiji donio ovo zlato, ovo je moj najveći sportski uspjeh u životu - zaključio je Đoković.