Dodig ispao, Vekić se plasirala u treće kolo Wimbledona... | 24sata

Dodig ispao, Vekić se plasirala u treće kolo Wimbledona...

Vekić će u 3. kolu igrati protiv pobjednice susreta između Ukrajinke Dajane Jastremske i Francuskinje Varvare Gračeve.

Najbolja hrvatska tenisačica Donna Vekić plasirala se u 3. kolo Wimbledona nakon što je u susretu 2. kola bez problema svladala Eriku Andrejevu sa 6-2, 6-3 za sat i 32 minute igre.

Nakon izjednačenog uvoda u susretu u kojem su u prve četiri igre obje igračice osvajale gemove na svom početnom udarcu, iako je Andrejeva odmah na startu morala spašavati četiri "break-lopte", u nastavku dvoboja vidjela se veća kvaliteta 28-godišnje Osječanke, pogotovo kada je riječ o igri na travnatoj podlozi.

Wimbledon 2024 - Day Three - All England Lawn Tennis and Croquet Club

Vekić je osvojila sva posljednja četiri gema u prvom setu, prvi je "break" ostvarila u gemu u kojem je prvo propustila 0-40 samo da bi nakon toga i Andrejeva ispustila priliku za vodstvo od 3-2, a onda je Vekić realizirala prednost, odnosno svoju ukupno osmu "break-loptu" u susretu.

Nakon sigurnih 6-2 u prvom setu, Vekić je mogla svoj niz gemova nastaviti i početkom drugog, ali je propustila "break-loptu" u prvoj igri. No, ono što nije uspjela tada, jest kod rezultata 1-1 da bi novim "breakom" za 4-1 stigla u dobitnu poziciju. U sljedećoj je igri Vekić jedini put izgubila gem na svom servisu te malo zakomplicirala situaciju, ali je kod vodstva 5-3 još jednom napravila "break" iskoristivši treću meč-loptu.

Tennis: Western & Southern Open

Hrvatski tenisač Ivan Dodig i Amerikanac Austin Krajicek nastavili su s nizom skromnih rezultata i u Wimbledonu gdje su u susretu 1. kola parova izgubili od malo poznatih Kolumbijca Nicolasa Barirentosa i Portugalca Francisca Cabrala sa 6-7 (4), 6-7 (6).

U posljednja tri mjeseca, odnosno od nastupa u finalu Miamija Dodig i Krajicek su upisali samo tri pobjede uz pet poraza.