Komentari 79

Dinamo najavio ograde i mreže na tribini? 'Kako je moguće da su na jug unijeli toliko baklji?!'

5

Torcida je zasula teren bakljama i uzrokovala prekid derbija u drugom poluvremenu, zbog čega je bilo čak 13 minuta nadoknade. Dinamo najavio 'konstrukcijske zahvate kako bi spriječili takve nemile događaje i ružne scene'

Čudili su se brojni gledatelji, i na maksimirskom stadionu i preko TV ekrana, kako tolike baklje lete tako daleko. Neki su komentirali da su ih torcidaši ispaljivali iz raznih vrsta pištolja kakvi se koriste za ispaljivanje konfeta i slično, neki su govorili o praćkama, ali te su baklje s južne tribine letjele do centra igrališta!

Sažetak Dinamo - Hajduk 0-1 01:38

Sve utakmice SuperSport HNL-a gledajte samo na MAXSport kanalu Hrvatskog Telekoma.

No puno je važnije sigurnosno pitanje kako se toliko pirotehnike našlo na tribinama. MUP se na dan susreta pohvalio zapljenom određenog dijela arsenala, ali polovicom drugog poluvremena vidjeli smo da je to bila kap u moru.

Zagreb: Zbog baklji nakratko prekinut derbi Dinama i Hajduka

Stotine 'projektila' letjelo je s tribine na teren, sudac Pajač prekinuo je utakmicu, nadoknada je zbog toga trajala 13 minuta, a Dinamo je nakon svega odgovorio:

"Oštro osuđujemo prekid utakmice ubacivanjem baklji na utakmici, koje su dovele i do uništavanja imovine naših partnera. Još od petka navečer istražujemo kako je moguće da je na južnu tribinu uneseno toliko pirotehnike iako je brojna i oduzeta prije utakmice i tko je za to odgovoran. Određenim konstrukcijskim zahvatima želja nam je za ubuduće spriječiti ovakve nemile događaje i ružne scene."

Dinamo je, dakle, indirektno najavio uvođenje ograda i(li) zaštitne mreže na južnoj tribini, kao što imaju neki klubovi.