Komentari 8

Dani Alves odveo Brazil u finale Kupa Konfederacija

3

Nogometaši Brazila teško su svladali Južnu Afriku u polufinalu Kupa Konfederacija 1-0. U 88. minuti strijelac je bio Dani Alves iz slobodnog udarca

Osam minuta prije kraja utakmice ušao je u igru umjesto Andrea Santosa, a dvije minute prije kraja donio Brazilu nastup u finalu Kupa Konfederacija. Dani Alves sjajno izvedenim slobodnim udarcem tako je obilježio ogled u kojem je Brazil bio bolja momčad, no svejedno u nekim trenucima patio. Pogotovo u prvom poluvremenu hrabra Južna Afrika imala je nekoliko prilika, no to nije bilo dovoljno da iznenade renomiraniju momčad. Pokušavali su Brazilci preko svih svojih oružja, Kake, Robinha, Luisa Fabiana..., no lopta nikako nije htjela u gol. Tad ih je produžetaka i eventualnog trilera u penalima spasio bočni igrač Barcelone.
U finalu Kupa Konfederacija u nedjelju Brazil će igrati protiv SAD-a, koje su u polufinalu šokirale Španjolsku i pobijedile 2-0. Prethoditi će utakmica za treće mjesto Španjoslka-Južna Afrika.