Dalić: Jednostavno nije išlo. Mi smo bili previše tromi i spori... | 24sata

Komentari 63

Dalić: Jednostavno nije išlo. Mi smo bili previše tromi i spori...

Navijači su nas nosili i kad smo gubili. Kad se pogleda prvo poluvrijeme, dobro je. Žao mi je što smo se na kraju bespotrebno povukli, ali nedostajalo je snage, istaknuo je izbornik Zlatko Dalić

Nije lako, jako teška utakmica i dva različita poluvremena. U drugom smo dali sve od sebe, povedemo 2-1 i primimo taj gol. Vrlo nezgodno, ali sve je i dalje u našim rukama. Protivnik nam je dao gol, dobio fanatičnu borbenost. Drugo poluvrijeme je bilo puno bolje. Idemo sada na Italiju, ništa još nije izgubljeno, rekao je Zlatko Dalić nakon remija s Albanijom.

POGLEDAJTE VIDEO: Prognoze navijača i cijene na Euru

'Vatreni' niti u drugoj utakmici na Euru nisu uspjeli pobijediti. Od pobjede su ih dijelile svega dvije minute. Hrvatska je bila neprepoznatljiva u prvom poluvremenu nakon kojeg su Albanci vodili 1-0. U nastavku su rezultat okrenuli Andrej Kramarić i Luka Sučić uz pomoć Klausa Gjasule u tri minute (74. i 76.), a onda je isti taj Gjasula u 95. minuti zabio na drugoj strani za remi 2-2.

Hamburg: Hrvastki igrači nakon  susreta Hrvatske i Albanije u 2. kolu skupine B na Europskom prvenstvu

- Htjeli smo preko bokova napraviti prevagu, s Perišićem i Juranovićem. S Petkovićem u špici trebali smo imati više lopte. Bili smo prespori, jednostavno. Gol se mogao spriječiti, 45 minuta držiš protivnika visoko, ne može ti ništa. Onda se u zadnjih 5 minuta sve okrene. Dali smo im šansu. Stalno smo se hrvali i tukli s napadačima, umjesto da se izvučemo - istaknuo je Dalić.

Ivković nikad oštriji: Dalić se ponašao kao otac, a ne trener! Šutalo je izgubio sve rezone

Pohvalio je i navijače.

- Hvala navijačima, nosili su nas kad smo gubili i kad smo vodili. Teško je kad primiš gol u zadnjoj minuti, ali kad se pogleda prvo poluvrijeme dobro je. Nije problem u pristupu, protivnik je dao gol i zatvorio se. Jednostavno nije išlo, presporo i pretromo. Drugo poluvrijeme je pokazatelj kako trebamo, žao mi je što smo se na kraju bespotrebno povukli, ali nedostajalo je snage - zaključio je.

Zašto Hrvatska igra bolje na svjetskim nego na europskim prvenstvima?

- Nismo očekivali na ovom turniru ovako tešku priču u prve dvije utakmice. Svjetsko prvenstvu u Katru bilo je prije dvije godine. Stariji su nam igrači, ovo je drugi turnir... Francuzi su jedva pobijedili, Englezi također, Portugal se mučio protiv Češke. Izjednačene su reprezentacije...

Euro 2024 - Croatia v Albania

Hrvatska nakon nepotpunog drugog kola ima jedan bod uz gol-razliku -3 i na posljednjem je mjestu skupine B iza Španjolske (+3) i Italije (+1), kao i iza Albanije (-1). Španjolci i Talijani će dvoboj drugog kola igrati u četvrtak od 21 sat u Gelsenkirchenu nakon čega će situacija po pitanju plasmana biti puno jasnija.

Kalkulacije uoči zadnjeg kola pročitajte ovdje.