Brazil svjetski prvak u futsalu

Brazilu je to šesti naslov u ukupno deset mundijala, a Argentina je igrala treće uzastopno finale i ostala na jednom naslovu. Obje su reprezentacije prije finala igrale protiv Hrvatske

Futsal reprezentacija Brazila po šesti je puta postala svjetski futsal prvak nakon što su u velikom finalu u Taškentu svladala Argentinu s 2-1. Brazilci su odlično počeli utakmicu i već u prvom dijelu su Ferrao (6.) i Rafa Santos (13.) donijeli Cariocama uvjerljivo vodstvo.

Brazil je čvrsto čuvao stečeno vodstvo zahvaljujući junaku dvoboja, vrataru Wiliamu, koji je branio sve udarce Argentinaca, sve do dvije minute prije kraja kada je Rosa smanjio na 2-1.

Bronca je pripala Ukrajini koja je s 7-1 nadigrala Francusku.