Komentari 2

Bivšeg trenera Slaven Belupa je otac igrača gađao kišobranom

Nikada nisam doživio ovako nešto, ovo je najcrnije poglavlje moje karijere. Moram dobro razmisliti hoću li ostati u Zürichu, a ne mogu ostati ovdje ako mi je sigurnost obitelji ugrožena, rekao je Moniz

Prošle godine bio je tri mjeseca na klupi Slaven Belupa, a sad se trener Züricha Ricardo Moniz (60) našao usred skandala ili bolje  rečeno 'na meti'. Naime na gostovanju na startu Švicarskog kupa slavio je s klubom 2-0 kod niželigaša Zuga, ali je potezom izazvao reakciju igrača na terenu te njegovog oca s tribina.

U 80. minuti utakmice je bivši trener 'farmaceuta' iz igre izvadio Labinota Bajramija (19), švicarskog napadača i to 18 minuta nakon što ga je uveo u igru. Monizu se nije svidjelo što mladić ne igra presing na željeni način, a pri izlasku s terena Bajrami je 'poludio'.

Velika Gorica: Gorica protiv Slaven Belupa u 6. kolu Prve HNL

Bijesno je prošao pored trenera i poručio mu da se je*e te odmah otišao put svlačionice. A to nije bilo sve jer je na tribinama bio njegov otac koji je zamalo pogodio Moniza kišobranom. Pokušao je iz blizine, ali nije uspio. Zürichov predsjednik pokušao je smiriti 'bacača kišobrana', ali je postao bijesan kad je saznao o kome se radi.

- Nikada nisam doživio ovako nešto, ovo je najcrnije poglavlje moje karijere. Moram dobro razmisliti hoću li ostati u Zürichu, a ne mogu ostati ovdje ako mi je sigurnost obitelji ugrožena. Oštri predmet me promašio za par centimetara - rekao je bivši trener Slavena.

Nije mu prvi put da poseže za ovakvim metodama, a radio je to već u švicarskom klubu što u ligi, što u Europi. No, ne 'sjedaju' svakome ovakve stvari na isti način...