Beljo asistirao za fenomenalni gol Rapida, jedan mu i poništili

Hrvatski napadač bio je raspoložen na gostovanju kod Istanbul Bašakšehira gdje je Rapid Beč pobjedom otvorio Konferencijsku ligu. Dvojica Hrvata s Celjem su izgubili u Portugalu

Na otvaranju četvrte sezone Konferencijske lige, prve u novom sustavu natjecanja sa 36 klubova u ligi, bečki Rapid je na gostovanju pobijedio Istanbul Bašakšehir 2-1, dok je Vitoria Guimaraes svladala Celje 3-1.

Bečki sastav je poveo u 43. minuti fenomenalnim golom Louisa Schauba s ruba šesnaesterca iskosa na asistenciju Diona Drena Belje. Istanbul Bašakšehir je izjednačio u posljednjim trenucima prvog dijela golom poljskog napadača Krzysztofa Piateka. Već u prvoj minuti nastavka Schaub je svojim drugim golom na utakmici doveo Rapid do nove prednosti.

Asistenciju Belje pogledajte OVDJE.

U 72. minuti mrežu je zatresao i Beljo, no gol hrvatskog napadača je poništen zbog zaleđa. Hrvat je igrao do 82. minute kada ga je zamijenio Nikolausa Wurmbranda.

Poništeni gol Belje pogledajte OVDJE.

Golove za portugalski sastav zabili su Samu (7), Gustavo (36) i Tiago Silva (62), dok je utješni gol za goste zabio Aljoša Matko u sudačkoj nadoknadi. Za slovenski sastav nastupila su dva hrvatska nogometaša. Luka Bobičanec, bivši veznjak Međimurja i Čakovca je igrao do 66. minute, dok je Ivan Brnić, bivši krilni igrač Hajduka i Dugopolja, ušao u igru u drugom poluvremenu.

Preostalih 16 susreta prvog kola na rasporedu je u četvrtak.