Amerikanci oduševili domaću publiku protiv Bolivije, Urugvaj rutinski počeo Copa Americu

Urugvajci su snažno ušli u turnir svladavši u Miamiju panamsku reprezentaciju sa 3-1, dok su reprezentativci SAD-a razveselili domaću publiku i s 2-0 pobijedili Boliviju

Američka nogometna reprezentacija pobijedila je Boliviju sa 2-0 u svom prvom nastupu na Copa Americi, koja se odigrava na tlu SAD-a, dok je u drugom dvoboju u skupini C Urugvaj sa 3-1 nadigrao reprezentaciju Paname .Američki nogometaši su poveli protiv Bolivije već u 3. minuti utakmice odigrane u AT&T stadionu u Arlingtonu (Teksas), a strijelac je bio 25-godišnji nogometaš hrvatskog porijekla i kapetan momčadi Christian Pulišić, sjajnim udarcem s lijevog ruba kaznenog prostora u suprotan gornji kut.

Bio je to 30. Pulišićev gol u 69 nastupa u reprezentativnom dresu, a zanimljivo je da je i prvi postigao protiv Bolivije prije više od osam godina.

Kod drugog gola Amerikanaca, postignutog u 43. minuti, Pulišić se prometnuo u asistenta, a loptu u mrežu poslao je Folarin Balogun.

Meksiko pobijedio Jamajku, a Venezuela bolja od Ekvadora

Iako su i u drugom dijelu imali vrlo napadački pristup i uputili 16 udaraca prema vratima, američki nogometaši su ostali bez novog gola. Odnosno postigli su jedan gol, strijelac je ponovno bio Balogun, ali je gol poništen zbog zaleđa u kojem se našao dodavač Timothy Weah.

Američku reprezentaciju u drugom kolu očekuje okršaj s Panamom u Atlanti, dok će Bolivija igrati protiv Urugvaja u New Jerseyju.

Uvjerljiva pobjeda Urugvaja

Urugvajci su snažno ušli u turnir svladavši u Miamiju panamsku reprezentaciju sa 3-1. Momčad pod vodstvom Marcela Bielse povela je u 16. minuti golom Maximiliana Arauja. Panamci su u prvom poluvremenu bili potpuno podređeni, ali su primili samo jedan gol. U drugom dijelu su bili potpuno ravnopravni, ali su nakon neiskorištenih prilika primili drugi gol. Postigao ga je u 85. minuti Darwin Nunez.

Argentinci ljutiti: 'Mjesecima su znali da se u SAD-u igra Copa America. Ovaj travnjak je užas!'

Matias Vina je u prvoj minuti sučevog dodatka glavom postigao treći gol za Urugvaj, dok je utješni gol Panamaca za konačnih 3-1 djelo Michaela Murilla.