Komentari 9

Ćorić uzeo set prvom tenisaču svijeta, ali Alcaraz ipak odgodio odluku o finalistu Hopman cupa

2

U slučaju pobjede Ćorića i Donne Vekić, Hrvatska će izboriti nastup u nedjeljnom finalu protiv Švicarske, dok će u slučaju pobjede Alcaraza i Masarove u nedjeljnom finalu zaigrati Belgija i Švicarska

Nakon pojedinačnih dvoboja 3. kola skupine B teniskog Hopman Cupa u Nici rezultat u susretu Hrvatske i Španjolske je 1-1.

Donna Vekić je 6-2, 6-1 pobjedom protiv Rebeke Masarove dovela Hrvatsku u prednost od 1-0, da bi na 1-1 izjednačio prvi igrač svijeta Carlos Alcaraz, koji je sa 6-3, 6-7 (6), 10-5 pobjedio Bornu Ćorića.

Pobjednika susreta tako će odlučiti dvoboj mješovitih parova.

Italian Open

U slučaju pobjede Ćorića i Vekić, Hrvatska će izboriti nastup u nedjeljnom finalu protiv Švicarske, dok će u slučaju pobjede Alcaraza i Masarove u nedjeljnom finalu zaigrati Belgija i Švicarska.

Nakon što se od 1989. do 2019. godine Hopman Cup održavao u Perthu u Australiji početkom godine, ovo je prvo izdanje ovog natjecanja u Europi.

Hrvatska je jednom osvojila Hopman Cup, 1996. godine, kada su za nas igrali Goran Ivanišević i Iva Majoli.