Komentari 4

Španjolci uoči derbija pišu o Luki Modriću: Večeras je 'noć osvete' u kojoj traži iskupljenje

4

Pod podrugljivim pogledima zvijezda, koje ravnodušno gledaju njegov današnji povratak, uskočit će na susjedov teren. S krvlju u očima i željom za osvetom. I to ne protiv bilo koga, nego protiv sebe, piše As o Modriću

Atletico Madrid prošle je sezone jedini u španjolskoj La Ligi pobijedio Modrićev Real, a večeras će se dvije momčadi iz Madrida ponovno susresti na Civitas Metropolitanu. Tim povodom, dnevnik As posvetio je tekst kapetanu hrvatske reprezentacije koji je u lanjskom porazu "kraljevskog kluba" (3-1) zamijenjen već na poluvremenu.

POGLEDAJTE VIDEO

Modrićeve jurilice kroz godine: Jednom birao kao i kum Kovačić, a posebno voli terence 01:05

"Modrića je zabolio prošlogodišnji ligaški derbi, bio je zamijenjen na poluvremenu i o njemu su postavljena brojna pitanja. Sada se, u izostanku Kyliana Mbappéa, cilja vratiti u prvih 11 u svom povratku na Metropolitano", napisao je novinar Sergio Lopez de Vicente.

"Sve je počelo na Metropolitanu: rasprava, pitanja i žamor. Modrić je startao prije 371 dana te je zamijenjen na poluvremenu. Bio je to udar na moral. U jedinoj utakmici u kojoj je momčad izgubila cijele sezone Luka je izašao na poluvremenu", nastavlja As i dodaje pjesnički:

Real Madrid draws 1-1 with Atlético de Madrid

"Modrić je proživio ono što inače ne proživljava. Od tada živi s ožiljkom koji danas može zacijeliti.

Hezonjina drama na početku sezone: 'Izgubio je sedam kg'

U izostanku Mbappéa, očekuje se da će Modrić od prve minute kao kapetan predvoditi Real protiv rivala.

"Pod podrugljivim pogledima zvijezda, koje ravnodušno gledaju njegov današnji povratak, uskočit će na susjedov teren. S krvlju u očima i željom za osvetom. I to ne protiv bilo koga, nego protiv sebe. Ima glad za nepotrebnim iskupljenjem", pišu Španjolci i zaključuju s podnaslovom "noć osvete":

"Odsustvo Mbappea prisiljava Ancelottija da ponovi formaciju s više veznjaka, odnosno da vrati dijamantnu formaciju iz prošle sezone, s Viniciusom i Rodrygom naprijed. Modrić će biti starter i imat će cilj iskupiti se. Vraća se 371 dan nakon te noći, kad je sve počelo".

Atletico i Real prošle su sezone međusobno igrali čak četiri puta, a dvije pobjede odnio je večerašnji domaćin. Ipak, treba spomenuti i da su se nakon utakmice na Civitas Metropolitanu vukli repovi oko suđenja, jer je Realu pri rezultatu 2-1 poništen gol Camavinge zbog zaleđa Rüdigera, koji po mišljenju mnogih nije utjecao na igru. Također, kod prvog gola Morate u četvrtoj minuti gosti su tražili prekršaj nakon duela Hermosa i Bellinghama prije gola, ali sudac se nije oglasio ni u toj situaciji.