Možda je veći broj zatvorenika u SAD-u stvar njihovog zakonodavstva? Je li CNN-ova statistika uzela to u obzir? Ili je pretpostavka da sve uspoređene države imaju iste kriterije za definiranje kaznenih djela i sve ih kažnjavaju identičnom kaznom, pa je zato veći broj zatvorenika - šokantan? I također, ako se ne vodi službena statistika policijskih ubojstava, a ono kako se onda zna koliko su ljudi policajci ubili? Također, ako je to tako, onda ni tvrdnja da više ubijaju crne nego pripadnike drugih rasa, ne stoji, jer se službena statistika ne vodi. Ako ne znate koga su sve ubili, kako znate koje su boje kože ubijeni bili? Statistika je neumoljiva? Je, neumoljiva je i po pitanju udjela manjina u sveukupnom broju počinjenih kaznenih djela u SAD-u.
ante-portas
09.6.2020.
Odustani
Ne vodi se statistika, ali brojke postoje,samo ih treba zbrojiti.
zv
zveko
09.6.2020.
Odustani
Vode statistiku mnogi, samo ne oni koji bi trebali., i da, kazne za istorodna kaznena djela od prilike su slična u većini zemalja. Recimo ubojstvo se obično e E
uropi kažnjava do 50 godina, kod amera do doživotno, ali to je u praksi blizu. Pedeset godina zatvora, jako je blizu doživotnom. Ostala kaznena djela imaju puno sličnije kazne.
Prikaži još ↓
pikzibner
09.6.2020.
Odustani
Vode statistiku po jurisdikcijama i na lokalnoj i na saveznoj razini. A tako i definiraju djela kao prekršaje ili kaznena djela. U praksi, svaka američka država
ima svoje lokalno zakonodavstvo, pa se tako istovjetni činovi negdje definiraju kao prekršaji, a negdje kao kaznena djela samo na teritoriju SAD-a. U praksi, SAD određene činove tretira kao kaznena djela s namjerom, dok su u Europi isti činovi kaznena djela ili samo prekršaji. Pogotovo kad su u pitanju zaposleni u službi države i općeg dobra (što u SAD-u uključuje policiju, hitne službe, poštare, itd.). U praksi, SAD prepoznaje 3 strike law - dakle, ako određene činove, koji su definirani kao prekršaji, opetovano ponavljate, 3. put će vam automatizmom pisati kazneno djelo, bez obzira što sam čin nije kaznene prirode i slijedi vam bezuvjetna zatvorska. Da ne pišem dalje razlike. Dovoljno je samo da se napiše tko to točno čini najveću zatvorsku populaciju u SAD-u s obzirom na počinjena kaznena djela, pa da ove statističke računice koje insinuiraju da policajci kroje svoju pravdu padnu u vodu. Šokantno je što se u SAD-u zakoni na snazi - u praksi i provode.
Prikaži još ↓
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .