Zasto bi nas sokirala? Pametni ljudi znaju da su avioni (kao i auti u biti Faradayevi kavezi) gradjeni da izdrze udare munje i u 99% slucajeva se nece apsolutno nista dogoditi a onaj 1% je ljudska greska. Evo pravog objasnjenja strucnjaka: "Zrakoplovi su danas tako građeni da mogu podnijeti udar od 250.000 ampera, dok prosječni udar stvara 32.000 ampera. Stvari postaju ozbiljne samo kada munja pogodi nos zrakoplova, jedini dio koji nije izgrađen od metala, a u kojem se nalazi radar. Međutim, upravo zbog toga oni imaju posebne gromobrane."
mi
miko2312
18.11.2017.
Odustani
Bas tako, ovo nema nikakve veze sa srećom, udari groma u avion i nisu nesto cesti ali ih ima i avionu nista ne moze biti.
Dk
Deaktivirani korisnik
18.11.2017.
Odustani
Dobro da ovo nisam pročitala sinoč kad mi je kći bila u avionu, bez obzira na sigurnost nije svejedno
mi
miko2312
18.11.2017.
Odustani
Stijena vjerojatno su se putnici uplasili i to vraški, to kad opali idi ba da se ukenjas momentalno, ali nije opasno uopće 😂😂😂.
Dk
Deaktivirani korisnik
21.11.2017.
Odustani
Frend servisira avione u Cro Airlinesu i bas sam ga bio pito sta se dogodi avionu kad ga grom pogodi, rekao je da svaki avion munja pogodi dosta puta u godini d
ana i da oni nisu napravljeni da se to izbjegne nego oni zapravo privlace grom na jednoj kao "anteni" i onda na vrhovima imaju niti kojima ide u zemlju iz aviona.. Kao kad nekoga pocne trest struja ti ga primis da ga maknes od uticnice i onda tebe trese a ovoga u sredini ne on je samo vodic. Isto je sa avionom i to se ni ne osjeti, u svakom letu kad je nevrijeme barem jedan grom spuca u avion ali to se samo vidi ko normalan bljesak putnici to ne primjete, nema zvuka nikakvog grom i dalje nastavlja na tlo i tamo pukne.
Prikaži još ↓
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .