Ovogodišnje izdanje Šokačke rapsodije osim tradicionalnih šokačkih kola i najvećih tamburaških hitova, donosi izvedbe najljepših pjesama 'čuvenog lole' Krunoslava Kiće Slabinca, kola iz Bosne i Bačke...
Glazbeni spektakl 'Šokačka rapsodija' vraća se u Lisinski
Nakon sedam godina, zvuk stotinu tambura ponovo će ispuniti Koncertnu dvoranu Vatroslava Lisinskog. Vrhunskim hrvatskim tamburašima 19. travnja pridružit će se i posebni vokalni gosti: pobjednica Dore – Mia Dimšić, Marko Tolja, Pero Galić, Alen Đuras i Bruna Oberan – Bošković. Koncertom će po prvi put ravnati maestro Alan Bjelinski.
POGLEDAJTE VIDEO:
Pokretanje videa...
Ovogodišnje izdanje Šokačke rapsodije osim tradicionalnih šokačkih kola i najvećih tamburaških hitova, donosi izvedbe najljepših pjesama „čuvenog lole“ Krunoslava Kiće Slabinca, kola iz Bosne i Bačke, kao i tamburaške obrade nekoliko svjetskih hitova – od legendarnih Beatlesa do can-cana i čardaša.
Vrhunsku tamburašku ekipu pripremaju Franjo Slavko Batorek i Marko Sesar u Osijeku, Dario Hegeduš u Vukovaru, Vlado Čatić u Semeljcima, Saša Botički u Požegi te Damir Butković u Slavonskom Brodu. Najveći tamburaški orkestar na svijetu, koji je uvršten u Guinessovu knjigu rekorda, predvodit će legendarni primaš Krunoslav Dražić, a glazbenu potporu daje i Ante Gelo.
Ovogodišnji susret s bogatom kulturnom tradicijom Slavonije, Baranje i Srijema proširit će se i van granica dvorane Lisinski. Deset KUD-ova s istoka Hrvatske nekoliko će zagrebačkih lokacija ispuniti šokačkim melodijama, a u istom tonu, obučeni u tradicijske narodne nošnje, dočekat će publiku prije koncerta 19. travnja.
Prodaja ulaznica počinje u subotu, 19.ožujka po cijeni od 100 do 250 kuna. Ulaznice je moguće kupiti na blagajni Koncertne dvorane Vatroslava Lisinskog ili online na www.lisinski.hr.
Prva Šokačka rapsodija održana je 2006. godine, a osim u Hrvatskoj, svoje je veselje i tradiciju donijela u bečki Wiener Konzerthaus te dvoranu Művészetek Palotája u Budimpešti. Članovi ovog orkestra dolaze iz cijele Hrvatske, a njihovi gosti su hrvatski tamburaši iz Vojvodine, Mađarske, Austrije, Bosne i Hercegovine, Sjedinjenih Američkih Država i Kanade – u pravilu Hrvati ili potomci hrvatskih iseljenika. Za svoj su rad 2010. godine nagrađeni Porinom za najbolji CD tamburaške glazbe.