Mediji su se malo previše razigrali pišući o našim ambicijama, rekao je direktor reprezentacije Karlo nakon što je Sanja na 100 leđno završila tek 22.
Sanja Jovanović Peking će pamtiti po svom podbačaju
Sanjine suze su se osušile. Svoju je pekinšku avanturu drukčije zamišljala. Nakon svega ostat će sjećanje na osobni podbačaj. Mislila je da na stotki može ispod minute. Nije išlo. Plivala je 1:01.30, više od pola sekunde sporije od svog najboljeg rezultata s kojim bi ušla među 16. Ovako, ostat će upisano: OI Peking 2008., 100 m leđno: 22. Sanja Jovanović.
- Mediji su se malo previše razigrali pišući o našim ambicijama. Cijelo sam vrijeme govorio da će biti uspjeh uđe li Sanja u polufinale. Imala je 13. prijavljeno vrijeme ovdje u Pekingu, ali što znači lista na ovakvom natjecanju, svako novo plivačko olimpijsko izdanje uvijek je najjače u povijesti - govori direktor naših plivača Tomislav Karlo.
Među prvima je nakon utrke bio uz uplakanu 'kraljicu' malih bazena i neolimpijske discipline 50 m leđno. Za veliki bazen i stotku treba više brzinske izdržljivosti.
- Sanja je vrlo loše podnijela ispadanje. Jako je razočarana. Smatrala je da je javnost imperativno od nje očekivala velik rezultat - kaže Karlo.
Nakon svog prvog olimpijskog nastupa u Ateni, gdje je izborila polufinale na 200 leđa, priznala je da se tresla kao šiba, da je jedva došla na start:
- Bilo mi je mučno, bolio me trbuh - govorila je tada 17-godišnja Dubrovčanka. Možda ju je pritisak u Pekingu 'pokopao'.
- Nema sportaša koji je normalan, a kojeg ne tangira olimpijska atmosfera. No naučiš je podnositi s iskustvom i natjecanjima. Sanju je 'pokopao' loš okret. Bila je druga, a onda je loše ušla u okret i izgubila pola sekunde - ustvrdio je Karlo.