Satelitske snimke u međuvremenu nisu pokazale nikakve veće znakove aktivnosti na tom poligonu osim rutinskih sigurnosnih ophodnji i održavanja
S. Koreja: Manji potresi kod poligona za nuklearne pokuse
Niz manjih potresa dogodio se blizu zatvorenog sjevernokorejskog poligona za nuklearne pokuse, objavila je u utorak Južna Koreja, što ukazuje na geološku nestabilnost tog područja u trenutku kada Sjeverna Koreja daje naslutiti da bi mogla nastaviti nuklearne pokuse prvi put od 2017. godine.
Najmanje četiri potresa, koji su svi bili prirodni, pogodilo je to područje u zadnjih pet dana, po Korejskoj meteorološkoj agenciji (KMA) u Seulu.
Zadnji se dogodio u utorak ujutro i imao je magnitudu 2,5 stupnjeva s epicentrom oko 36 kilometara od poligona za nuklearne pokuse Punggye-ri.
Dva potresa magnitude 2,3 stupnjeva dogodila su se u ponedjeljak, a još jedan magnitude 3,1 u petak.
Punggye-ri na sjeveroistoku Sjeverne Koreje jedini je poznati poligon za nuklearne pokuse. Posljednji poznati test izveden je u rujnu 2017. kada je detonirana šesta i najveća nuklearna bomba do tada. Pjongjang je objavio da je to bila termonuklearna bomba te ustvrdio da je time kompletirao svoju nuklearnu silu.
U tjednima koji su uslijedili dogodio se niz podrhtavanja tla i odrona u blizini te baze.
Sjeverna Koreja zatvorila je poligon 2018. pred očima manje skupine stranih novinara i ne dopušta međunarodnim stručnjacima da to provjere.
Sjevernokorejski vođa ističe Kim Jong-un ističe da više nije obvezan poštivati samonametnuti moratorij na nuklearne pokuse i zemlja je u siječnju dala do znanja da razmišlja nastaviti testirati nuklearno oružje i balističke projektile dalekog dometa jer pregovori sa SAD-om i njegovim saveznicima ne napreduju.