Uživajte u luku koliko želite jer smo za vas pronašli odlične načine kako neutralizirati neugodan zadah nakon njega. Jedite rotkvice, pijte zeleni čaj ili jabučni ocat
Riješite se lošeg zadaha nakon jedenja luka uz ove lake trikove
Ne sumnjamo da će se na našim blagdanskim stolovima naći mladi luk, u kojem ćemo uživati zajedno s francuskom salatom i pečenjem. No poslije objeda razgovor s ljudima mogao bi biti neugodan. Može vas utješiti činjenica da problema neće biti ako ga svi u društvu jedu, jer tada ni vi njih nećete 'osjetiti' baš kao ni oni vas. Ipak, evo nekoliko savjeta kako se brzo i učinkovito riješiti lošeg zadaha nakon jedenja luka.
POGLEDAJTE VIDEO:
Pokretanje videa...
Pojedite jabuku, žvačite špinat ili mentu
Jabuku pojedite za desert. Bile svježe ili iscijeđene u sok, pomažu u osvježavanju daha. Jednostavno nakon jela posegnite za njima.
Menta
Žvačite svježe listove mente. Jedna je studija pokazala da je sastav sirovih ili pečenih jabuka, zelene salate ili mente pomaže osvježiti dah nakon luka i češnjaka. Osim toga, menta može potaknuti probavu i smiriti želudac, što nije loša opcija nakon blagdanskog prejedanja.
Pokretanje videa...
Peršin
Peršin je od davnina poznat kao odlično sredstvo za neutraliziranje neugodnih mirisa iz usta. Sve što trebate napraviti je uzeti nekoliko listića i dobro ih sažvakati, tako da peršinovog soka bude po cijeloj usnoj šupljini.
Rotkvice
Rotkvice imaju antibakterijsko djelovanje i od davnina su poznate kao odličan osvježivač daha. A kako su već na blagdanskom stolu, šteta ih je ne grickati.
Pijte razrijeđeni jabučni ocat
Jabučni ocat sadrži pektin koji podržava rast dobrih bakterija. Pijenje 1 do 2 žlice jabučnog octa razrijeđenog u čaši vode prije jedenja luka pomoći će bržem ispiranju njihovih nusprodukata. Također pomaže i kod probave. Poslije jela možete popiti još blažu otopinu ili je grgljati u ustima 10 ili 15 sekundi.
Limun
Limun će vas spasiti od mirisa luka na prstima, ali i u ustima. To ne znači da trebate protrljati jezik njime (iako bi to bilo vrlo učinkovito), već je dovoljno napraviti jaču limunadu bez šećera i promućkati je po ustima. U limunadu je dobro naribati i malo korice kako bi učinak bio bolji.
Kardamom
Kardamon je začin koji djeluje na sličan način kao i rotkvice. Zbog antibakterijskih svojstava odličan je za osvježavanje daha. Nakon obroka stavite par sjemenki u usta i polagano žvačite.
Zeleni čaj
Zeleni čaj je dobar eliminator lošeg zadaha. Pijuckajte ga s medom i problem bi trebao nestati.
Senf
Neutralizirati miris luka ako u usta stavite jednu žličicu i mućkate oko minute. Ispljunite pa ponovite postupak, ali ovaj put senf progutajte. Na kraju isperite usta vodom.
Mlijeko
Također je poznat kao odličan neutralizator lošeg zadaha nakon jedenja luka. Trebalo bi ga pijuckati tijekom i nakon jela. Punomasno je bolje od onih s manje masnoće.
Eterična ulja
Često se dodaju u tekućine za ispiranje usta jer osim što osvježavaju dah, također imaju i antibakterijska svojstva. Također možete napraviti vlastitu domaću vodu za ispiranje usta od eteričnih ulja i baznog ulja (bademovo ili maslinovo ulje). Najbolja eterična ulja s dokazanim prednostima za uklanjanje lošeg daha su menta, ružmarin, eukaliptus. Na žličicu ulja kapnite jednu kapljicu i promućkajte.
Očistite jezik
Koriste strugač za jezik koji će vam pomoći da skinete bijeli sloj s jezika. Isperite i ponovite postupak sve dok na strugaču nema vidljivih ostataka. Možete ga koristiti svakodnevno ili nakon jela s češnjakom ili lukom.
SUĐENO IM JE DA BUDU SAMI: Ovi horoskopski znakovi uopće nemaju sreće u ljubavi