Real s četiri komada ispratio Budimirovu Osasunu: Modrić odigrao gotovo cijelu utakmicu

Heroj Real Madrida ponovno je bio Jude Bellingham. Englez je protiv Osasune zabio dva gola i potvrdio da je najbolje ovogodišnje pojačanje, ali i najbolji strijelac španjolskog prvenstva

Nogometaši Reala svladali su na svom Bernabeu Osasunu s 4-0 u 9. kolu Primere, te su preuzeli vodstvo na tablici.

Real je protiv kluba iz Pamplone ponudio vrlo dobru igru, možda i najbolju u Primeri ove sezone.

Apsolutni junak utakmice bio je 20-godišnji Englez Jude Bellingham. Najzvučnije ovogodišnje pojačanje španjolskog kraljevskog kluba u današnjoj je utakmici zabio dva pogotka, prvi u devetoj minuti, drugi u 54. minuti, a efektan učinak između 65. i 70. minute popravili su Brazilac Vinicius Junior i Joselu. Potonji je u 84. minuti zapucao jedanaesterac.

LaLiga - Real Madrid v Osasuna

Bellingham je ove sezone u španjolskom prvenstvu zabio ukupno osam golova, a slijede ga Poljak Robert Lewandowski (Barcelona), Japanac Takefusa Kubo (Real Sociedad) i Alvaro Morata (Atletico Madrid) s pet golova. Luka Modrić je igrao do 79. minute, a Ante Budimir za Osasunu do 70. minute.

Real vodi s 24 boda, dva više od Girone, dok je Osasuna ostala deseta s 10 bodova.