Čančara je zaštičena vrsta u RH, što znači da ne smiješ uzeti životinju iz prirode, za to su propisane odgovarajuće kazne. Ali postoje uzgajivači. Kada kupiš čančaru od njih dobiješ CITES papire, javiš se ministarstvu kao vlasnik i na temelju toga te onu upišu sa tvojim podatcima u njihovu evidenciju te ti pošalju očitovanje o tome. Ako/kada životinja ugine i to je potrebno prijaviti. Rok za prijavu Ministarstvu je mjesec dana od nabavke životinje. Ovo ne vrijedi samo za čančaru već i za sve životinje s CITES liste.
La
Lana005
24.4.2016.
Odustani
A meni lupaju minuse jer sam rekla istinu...
Seth
24.4.2016.
Odustani
@lana005 što reći osim nedaj se :)
on
onomatopeja00
25.4.2016.
Odustani
Balkanluk! Uzeti životinju iz prirode i odnijeti doma! Kao jao vidite kak je albino i neobična! Vratićemo ju naravno u prirodu samo da se dijete malo izgušta, d
ok ju rukama ne obrne jedno 100 puta...! Ovo da su je spasili sa ceste je glupost. Mogli su je odnijet u obližnju travu i stvar riješena! Tako je i moj susjed donio barsku kornjaču sa pecanja, u kanti. Da ju djeca malo isproučavaju pa će ju vratit. Ludi svijet!
Prikaži još ↓
IM
Ivona Medić
06.3.2021.
Odustani
Pozdrav albino kornjača je u ZOO vrtu inače javljam se nakon 6 godina ja sam ta ivona
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .