Malo tko se ne sjeća strašnih požara koji su prije nekoliko godina poharali područja oko Splita i Solina. Gasilo ih je mnogo vatrogasaca, a vjetar je otežavao suzbijanje vatre koja je gutala sve pred sobom
RBA i ove godine pomogla zazeleniti požarom opustošena područja Dalmacije
Prizor koji je ostao na području nadomak dalmatinskih sela, s kojeg inače puca savršen pogled na more i okolne otoke, nikoga nije ostavio ravnodušnim.
Prošlog se vikenda zato održala još jedna volonterska akcija Boranka na području Mosora iznad Splita, na kojoj je sudjelovalo više od 300 volontera, koji su ukupno posadili nekoliko tisuća novih stabala u sadnicama i žiru. Među njima je bilo i preko 100 RBA zaposlenika, koji su interno svoj odlazak na ovu akciju prozvali – Bor(b)anka. Akciju su organizirali Savez izviđača Hrvatske, Hrvatske šume i Splitski skautski zbor.
RBA u Boranci sudjeluje još od 2019. godine.
„Svake godine, sve više i više naših kolega dolazi na Boranku. Ove godine nas je na opožarenom području nove, mlade biljke sadilo čak 130 i mislim da taj broj govori sam za sebe. Boranka je nacionalno važna akcija, koju RBA s ponosom podržava i koja je u skladu s našim strateškim smjerom održivosti“, izjavila je Sara Foršek Pažin, Sustainability Managerica u RBA Hrvatska.
Inače, RBA od ljeta i službeno podržava korporativno volontiranje, pa tako zaposlenici za sudjelovanje u volonterskim akcijama mogu dobiti do tri slobodna dana godišnje. Na taj način banka podržava organizirano grupno, ali i individualno volontiranje u akcijama koje pridonose boljitku lokalnih zajednica, ugroženih skupina ljudi, napuštenih životinja te pozitivno utječu na očuvanje okoliša.
Sudjelovanje volontera u volonterskim akcijama pošumljavanja izuzetno je bitno pa se izviđači, kao glavni organizatori Boranke, vole pohvaliti kako je do sada u akcijama pošumljavanja kampanje Boranka sudjelovalo više od 11,000 volontera iz svih krajeva Hrvatske, ali i šire.
„S volonterima RBA družimo se i sadimo kroz Boranku sada već petu godinu zaredom i drago nam je što se iznova vraćaju, ali i što ih dolazi sve više. Svaka sadnica koju posadi neki volonter zlata je vrijedna jer je to njihova dobra volja i slobodno vrijeme koje su poklonili prirodi. S druge strane, požarišta je potrebno čim prije pošumiti kako bi se spriječila erozija zemlje, pogotovo na ovim krškim područjima. Zato hvala svakom volonteru od srca što su dio ove, sada već najveće volonterske akcije pošumljavanja požarišta na razini čitave Europe.“ – poručio je Dan Špicer, glavni koordinator kampanje Boranka.
Taxi prijevoz u poslovnom svijetu: Može li smanjiti troškove poslovanja?
U Dzierżoniówu, gdje je kruna u grbu, nalazi se početak nogometaša Piąteka
Posjetili smo adrenalinski park u Vukovaru