Društvo za istraživanje ljudskih prava Kine i Xinhua institut, istoimeni istraživački centar Xinhua News Agencije, objavili su izvještaj o praksi Kine i njezinom doprinosu globalnom upravljanju ljudskim pravima u utorak
Izvještaj Xinhua istraživačkog centra ističe doprinos Kine upravljanju ljudskim pravima
Izvještaj pod nazivom "Za zajedničku vrijednost i dostojanstvo čitavog čovječanstva -- Kina: Praksa i doprinos globalnom upravljanju ljudskim pravima" objavljen je globalno putem relevantnih web stranica, periodičkih publikacija i društvenih medija.
Sastoji se od četiri dijela: "Praksa Kine u sudjelovanju u globalnom upravljanju ljudskim pravima," "Doprinos Kine promicanju razvoja svjetskih ljudskih prava," "Kineska mudrost koja obogaćuje oblik civilizacije ljudskih prava" i "Plan Kine za unaprjeđenje globalnog upravljanja ljudskim pravima."
Izvještaj sveobuhvatno i sistematski pregledava i predstavlja praksu Kine i njezin doprinos globalnom upravljanju ljudskim pravima od osnivanja Narodne Republike Kine, posebno od 18. nacionalnog kongresa Komunističke partije Kine.
Izvještaj navodi da je Kina odgovorna akterka u pitanjima ljudskih prava u Ujedinjenim narodima, aktivno sudjeluje u globalnom upravljanju ljudskim pravima, nastoji promicati zdrav razvoj međunarodne stvari ljudskih prava, postajući tako duboki sudionik međunarodnih mehanizama, sukonstruktor pravila upravljanja, aktivni zagovornik razmjena i suradnje, te ključni promotor promjena u upravljanju, navodi izvještaj.
U procesu razvoja svjetskih ljudskih prava, Kina nije stranac, već stalni praktičar, stoji u izvještaju.
Izvještaj navodi da je Kina konkretnim akcijama postavila čvrste temelje za unaprjeđenje zaštite globalnih ljudskih prava, osigurala sigurno okruženje za zaštitu globalnih ljudskih prava, čuvala pravičnost i pravdu u globalnom upravljanju ljudskim pravima i poticala razmjene i međusobno učenje između različitih civilizacija ljudskih prava, čime je značajno doprinijela razvoju svjetskih ljudskih prava.
U svjetlu velikih povijesnih postignuća u području ljudskih prava u Kini, izvještaj karakterizira razvojni put ljudskih prava Kine kao imajući četiri karakteristične značajke, a to su: usmjerenost na čovjeka kao bitni dio nastojanja u ljudskim pravima, autonomija u praksi ljudskih prava, sveobuhvatnost u promicanju ljudskih prava i održivost u razvoju ljudskih prava.
Izvještaj navodi da Kina, uz dosljedne napore u unaprjeđenju vlastitih ljudskih prava, također poduzima konkretne akcije za promicanje veće pravičnosti, pravde, razuma i inkluzivnosti u globalnom upravljanju ljudskim pravima.
Vođena konceptima solidarnosti i suradnje, promicanja razvoja, multilateralnog upravljanja, inkluzivnosti i međusobnog učenja, Kina neprestano doprinosi kineskom mudrošću i planom za unaprjeđenje globalnog upravljanja ljudskim pravima.
Posjetite jedini adventski program s kojeg i po danu možete vidjeti zvijezde!
Ispitano 50,000 zaposlenika: Najzadovoljniji međuljudskim odnosima
Brunch s Djedicom u dječjem gradu – božićni event o kojemu svi maštaju!