Oženjeni dizajnerski gay par, Nate Berkus i Jeremiah Brent, su odlučili gradsku kuću u New Yorku pretvoriti u dom iz snova za sebe i svoje dvoje djece, kćer Poppy i sina Oskara
Poznati dizajneri Nate Berkus i Jeremiah Brent preuredili staru kuću u modernu obiteljsku oazu
Ovaj gay par se prvi put preselio na zapad nakon smrti oca Natea Berkusa 2015. godine. Nate Berkus je rođen u okrugu Orange, ali je uglavnom odrastao u prigradskom Minneapolisu, te je želio biti bliže svojoj braći i sestrama u Južnoj Kaliforniji.
POGLEDAJTE VIDEO: Influencerica Lucija Gorički preuredila dom
Pokretanje videa...
- Bili smo spremni za novu avanturu - objašnjava. Za vrijeme boravka tamo, snimili su tri sezone svoje dizajnerske emisije 'Nate & Jeremiah by Design', te pozdravili rođenje djeteta Oskara i nastavili sa svojim dizajnerskim poslom. Berkusovo sjedište je uvijek bilo u Chicagu; a Jeremiah Brent je nastavio svoj posao u New Yorku, te otvorio ured u Los Angelesu.
No, gotovo odmah je Brent odlučio da ne želi više biti u Los Angelesu i bio je uvjeren da će Poppy (mlađa kćer koji sada ima pet godina) i sin Oskar imati bogatije iskustvo odrastajući u urbanom New Yorku.
Berkus je također došao u New York.
- Shvatio sam da New York nikada neće izaći iz Jeremijinog sustava - tvrdi Nate i dodaje da je znao da će on osobno biti sretan u bilo kojem slučaju, odnosno gdje god živjeli. Srećom, uređenje doma nije nešto u čemu se Nate i Jeremiah ne snalaze s obzirom na to da su oboje dizajneri interijera. Kad je par ugledao ovu gradsku kuću iz 1899. godine, odmah su se složili da ima potencijala.
- Naš je posao bio da joj ponovo vratimo dušu - ispričali su. Započeli su s dizajniranjem police za knjige od bijelog hrasta koja će utopliti dnevni boravak te pružiti prijeko potrebno mjesto za njihove knjige, uokvirene obiteljske fotografije i keramiku.
Ormar za knjige od bijelog hrasta mali je inženjerski rad; toliko je teška da je gornji dio morao biti pričvršćen za vanjski zid.
- To je nešto najdraže od svega što smo radili ovdje - kaže Berkus.
U stvari, moglo bi se reći da je polica za knjige destilacija dvostrukog pristupa dizajnera cijeloj kući, odnosno dodavanje teksture, detalja i arhitektonskog dodira (kroz privlačne prozore, tapete i vintage svjetiljke), a tako se istovremeno i upravlja prostorom. Jer, u usporedbi s imanjem u južnoj Kaliforniji, ova gradska kuća je relativno tijesna.
Berkus objašnjava kako je preuređenje ove kuće bilo 'bolno'. Premjestili su nešto namještaja u svoje urede, druge komade u spremište, a neke su prodavali u Berkusovoj trgovini.
- Naš stari dnevni boravak imao je 30 komada namještaja. Ovaj ih ima šest! Ali ono što vidite je najbolje što imamo - kaže Berkus.
Na katu nema dovoljno prostora za garderobu.
- Bill Blass je rekao da bi garderoba trebala biti velika, a kupaonice male - priča Berkus. Umjesto smanjivanja kupaonice, ukrali su prostor iz spavaće sobe kako bi napravili još prostora. I dok se spavaća spavanje može činiti malom, ona utjelovljuje mir zajedno s najzanimljivijim krednim zidovima, tepihom od slonovače i skulpturalnim ormarom od gipsa koji je dizajniran kako bi sakrio televizor.
- Ne treba nam velika spavaća soba s 20 sjedećih mjesta - objasnio je Berkus.
- U posjete nam ne dolazi nitko, osim, naravno, Poppy i Oskara, koji više vole bili u svojoj podrumskoj igraonici ili marširati po kuhinjskom otoku dok Brent pravi svoje omiljene palačinke - zaključio je Berkus, piše Architectural Digest.