Slackline ili slacklining je atraktivna sportska disciplina koja je, osim u svijetu, postala popularna i u Hrvatskoj, a za slackline vam nije potrebna skupa oprema
Postanite slackliner: Vježbajte ravnotežu na zabavan način
Slackline ili slacklining je atraktivna sportska disciplina koja je, osim u svijetu, postala popularna i u Hrvatskoj. Ako ste nekad tijekom lijepa vremena vidjeli ljude kako u parku pokušavaju hodati na rastezljivoj gumi (gurtni) razapetoj između dva drveta, znajte da to nisu nikakvi cirkusanti ni akrobati. To su slacklineri. Najvažnija u ovom sportu je ravnoteža. Za razliku od hodanja po običnom konopcu, vrpca za slackline se rasteže, pa se čini kao da hodate po trampolinu.
Osnovni slackline se postavlja 40-ak centimetara od zemlje i dug je između 10 i 25 metara. Nije lako naučiti raditi kontrolirane korake na traci, no kad to savladate, jednostavno ćete balansirati i zaboraviti na sve što vas muči.
Traku treba dobro napeti između dva sidrišta i možete početi vježbati svoju ravnotežu na zabavan način. Ovaj način vježbe zdrav je za tijelo i um. Mnogi sportaši koriste ovu disciplinu za održavanje forme (alpinisti, gimnastičari, biciklisti, kajakaši, pa čak i nogometaši), ali mnogi “slackaju” samo zbog zabave. Kad stanete na traku, budite opušteni i mirni. Potrebno je spustiti koljena i raširiti ruke. Ne gledajte stopala niti traku. Usmjerite pogled u neku točku u daljinu i dopustite ravnoteži da vas vodi.
Za slackline je potrebno malo
Nije vam potrebna nikakva skupa oprema. Profesionalna traka za slackling košta nekoliko stotina kuna. Većina proizvođača prodaje komplete koji se sastoje od trake, zatezača i sidrišta.
Slackline je nastao u kalifornijskoj dolini Yosemite među ambicioznim penjačima 80-ih godina prošlog stoljeća, a broj zaljubljenika u slackline sve je veći.
Više informacija možete dobiti na www.slackline.hr.