Do početka godine plaćali smo komunalni doprinos zajedno s vodnim 35.694 kn, a sad je povećan na 92.371 kn, što opterećuje poslovanje, kaže direktorica HASS-a
Pitanja opstanka: Tvrtki Hass digli namete nakon legalizacije
Hoće će li 100-tinjak radnika ostati bez posla ili će cijela đurđevačka tvrtka HASS koja zapošljava 200 radnika staviti ključ u bravu je pitanje dana, kazali su u Upravi te tvrtke jer im je iz gradske Uprave stiglo rješenje o najnovijem nametu, koje opterećuje poslovanje do te mjere da je pitanje opstanka, kazala nam je generalna direktorica Željka Dolenec-Čižmešija,
Krivicu vidi u "nefleksibilnoj" gradskoj vlasti, odnosno gradonačelniku Željku Lackoviću.
- Do početka godine plaćali smo komunalni doprinos zajedno s vodnim 35.694 kune, a od tada on je povećan na 92.371 kunu. Izvijestila sam vlasnike koji razmišljaju da proizvodnju parketa presele u Njemačku, i tako dovedu u pitanje najmanje 100 radnika. Morala sam izračunati i koliko bi iznosilo zatvaranje tvornice - kazala je Dolenec.
Lacković: Sami su naveli da se tvornica prostire na većoj površini
Lacković je za 24sata rekao kako je izabran da štiti interese grada i njegovih žitelja. Kazao je da su do sada plaćali komunalnu naknadu za 10.680 četvornih metara, a elaboratom o legalizaciji koji su sami izradili, naveli su da se njihova tvornica prostire na gotovo osam puta većoj površini.
- To je povećanje komunalne naknade s 0,34 kune na 0,50 kuna. HASS se i doista nalazi u I. zoni, a ne kako im se do sada gledalo kroz prste. Prva zona ima uličnu rasvjetu, biciklističku stazu i ostale sadržaje, a to se treba i održavati i naravno platiti. Moramo biti prema svima jednaki - kazao nam je Lacković.
Kazao je da se radi o iznosu koji u brutu dobiva godišnje 10 radnika jer imaju najniže plaće u grupaciji u Hrvatskoj. Tih 10 radnika će, kaže Lacković, ako su problem, Grad kroz programe zbrinuti.