Pešić i suci pogurali Nantes, Zagreb opet pao u završnici...

Kad je Zagreb uhvatio Nantesov ritam, Srna je dobio i treće isključenje, na kojem su domaći navijači mogli zapljeskati sucima. Ivano Pavlović odigrao je najbolju utakmicu u dresu Zagreba sa sedam golova

Sve po starom. Zagreb je na identičan način izgubio i na trećem gostovanju u Ligi prvaka. Kielce, Kolstad pa sada Nantes, sve je Zagreb izgubio u zadnjih 10 minuta utakmice. Jednom može biti slučajno, triput nikako.

Statistika Nantes - Zagreb

Nikad zagrebaši nisu pobijedili u Nantesu, pa malo vrijedi da su svaki puta bili blizu. I večeras (29-32), kada su opet morali hvatati tempo protivnika. Dok se saberu, protivnik je već na 6-3. Ništa što već nismo vidjeli ove sezone izuzev Aalborga, i dalje jedine pobjede u šest kola. Glavaš i Beljavski promašili su sedmerce, Beljavskom je Pešić obranio čak i popravni pokušaj. Veći problem bilo je duplo isključenje Srne u 15. minuti, jedno i drugog šefa obrane Gojuna.

Zagreb ostao bez lijevih krila, a fascinirao ih Francuz: 'On se ne umori ni nakon 60 minuta'

Zagrebov Kavčič za sve bio je zamjena za Dibirova na lijevom krilu, čak i zabio s krila. Pavlović je preuzeo sedmerce i bio iznenađenje za Nantesovu obranu, koja je u prvom poluvremenu imala najviše posla s Beljavskim i konačno opet vrlo dobrim Trivkovićem na crti. Highlight je bila Mandićeva obrana Riveri, sedmerac mu je uhvatio desnom rukom!

Kad je Zagreb uhvatio Nantesov ritam, Srna je dobio i treće isključenje. Drugo zbog zaustavljanja lopte nogom pred praznim golom, treće na kojem su domaći navijači mogli samo zapljeskati portugalskim sucima. Srna definitivno mora riješiti problem koji je izašao izvan svake kontrole jer šteti momčadi.

Susret 5. kola Lige prvaka između rukometaša Zagreba i Barce

Miloš Kos joj je najviše nedostajao u pravom izdanju. Najavio se protiv Barcelone, danas nastavio i bolje, ali su problemi počeli kada je ostao sam na lijevom vanjskom. Zagreb je sa suzdržanim Klaricom postao previše predvidljiv u napadu, pa kad se i otvorila prilika za lagani gol, Pešić spusti rampu Walczaku u kontri.

Grbavac je pokušao pomoći umjesto Mandića, bezuspješno, a uz Pešićevu domaćini su dobili još sudačke pomoći za 27-24 za završnih 10 minuta. Valjda se nijedno dijete nije ispisalo iz rukometa zbog onoga zašto su isključili Glavaša... Pavlović se ohrabrio najviše dosad u Ligi prvaka, prve minute dobio Radojković i nakon prvog prekršaja u napadu vratio se na klupu, a Zagreb na četiri koraka unazad. I vraća se kući bez bodova, a već idućeg tjedna ide u Magdeburg...

Nantes - Zagreb 32-29 (15-15)

Pešić (7 obrana) Biosca (4 obrane): Briet 4, Minne 4, Yoshida, Bonnefond, Rivera 1, Abdi 2, Avelange 2, Ovniček 4, Tournat 4, Bos 7, De la Breteche, Gaber, Noam 1, Odriozola 2

Zagreb: Grbavac, Mandić (8 obrana); Kos 6, Walczak, Klarica 3, Gojun, Srna 1, Molc, Svržnjak, Pavlović 7, Celegin, Beljavski 5, Kavčič 2, Glavaš 2, Trivković 2, Radojković

Sedmerci: Nantes 4/5, Zagreb 4/6

Isključenja: Nantes 4 minute, Zagreb 10 minuta