Super mi je što mediji otkrivaju na koji način policija locira ovakve bolesnike kako bi se potencijalni budući bolesnici bolje pripremili.
LĆ
Ljubo Ćesić Rojs
29.12.2019.
Odustani
Nije velika mudrost znati da ti se mobitel može locirati...
Ha
HackingTeamRCS
29.12.2019.
Odustani
napisat ću ja mogućnosti hrvatskih tajnih službi konkretnije Operativno-tehničkog centra. Uz klasično prisluškivanje (telefonski razgovori, SMS, lokacija) koris
ti se i spyware koji je na ciljane uređaje dostavlja preko davatelja internetskih usluga. Dovoljno je da budete spojeni na internet. Pošto danas svi komuniciraju pretežito kriptiranim aplikacijama poput WhatsApp-a, Viber-a, Skype-a, mora se direktno hakirati u uređaj tj. zaraziti operativni sistem kako bi se zaobišla end-to-end enkripcija i presreta komunikacija. Također, tu su i mogućnosti tajnog aktiviranja mikrofona, tajnog aktiviranja kamere, skidanje i podmetanje datoteka, manipulacija komunikacijom itd. Nažalost u RH OTC služi kao tehnička podrška politički elitama i takva tehnologija se ne koristi za borbu protiv organiziranog kriminala već za političke obračune, diskreditaciju, difamaciju političkih protivnika, novinara, sudaca i političkih neistomišljenika.
Prikaži još ↓
BatoMajkemi
29.12.2019.
Odustani
Faaip polumozgane zar ne vidiš da je ipak uključio mobitel?! Znači da je skoro gluplji od tebe. Ti si se našao komentirati a ni članak ne možeš razumjeti.
ba
barba1
29.12.2019.
Odustani
Gordana Čulina, HR. ima najmoderniju SAD-e opremu imena Watson za prisluškivanje (pitaj Slovence), za koje svrhe, ne bih se štel mešati.
Ha
HackingTeamRCS
29.12.2019.
Odustani
barba1 morat ću te demantirati. Znam sve o Watsonu. Malo ljudi zna da je prije nekoliko godina iz SOA-e nestao cijeli sustav za prisluškivanje Watson, koji do d
anas nije pronađen. Watson je inače najsuvremeniji softver kojeg je Hrvatskoj prije desetak godina ustupio SAD, a sustav omogućuje praćenje svih telefonskih razgovora, e-mailova i faxova koji se vode putem svih vrsta digitalnih i analognih komunikacija, osobito mobitela u zemljama s kojima Hrvatska graniči. Hrvatska je s Watsonom dobila značajnu tehnološku prednost pred drugim susjedima u prikupljanju obavještajnih informacija. Zastrašujuća činjenica da je špijunski sustav “Watson” već godinama u rukama paraobavještanog podzemlja i da to nikoga u Hrvatskoj posebno ne zabrinjava. Takav alat ne može nadzirati kriptiranu komunikaciju npr WhatsApp, Viber, Skype itd. Zato su sigurnosne službe sklapale posao prije nekoliko godina S Hacking Team-om, specijaliziranom kompanijom koja proizvodi špijunske alate za državne agencije. Danas se tajne službe obraćaju privatnom sektoru jer nisu same sposobne proizvesti takve alate (osim npr. SAD-a). U toj industriji nadzora su lideri Hacking Team, FinFisher i NSO Group.
Prikaži još ↓
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .