Masovno siječemo šume i trupci odlaze svuda. Čak i u BIH. Google Earth vidi kako nam šume izgledaju. Ni Mlećani ih ne bi bolje sredili. Od metalurgije ostalo je samo da si Talijani tope staro željezo u nekadašnjoj željezari, prave čelične ingote /blokove i kao sirovinu izvoze to van. Radnici preko agencije. Kao i u slučaju trupaca, van ide čista sirovina , ni "P" od poluproizvoda ili proizvoda. Najgore stanje je sa sirovom naftom. Naša lagana, bezsumporna nafta, iz naših slavonskih polja, cjevovodom ide u Mađarsku. Naše rafinerije su godinama zapuštane i sada je donesena odluka o izvozu i zatvaranju vlastitih pogona. Postali smo poput Saudijske Arabije, izvoznik sirove nafte. Dobro, prodajna cijena je pola tržišne, pola od one svjetske ali.... S ovim i ovakvim izvozom mi postajemo zemlja s kojom će svi htjeti trgovati. Nije važno što to nama građanima nije u interesu, nekome već je, hrpa je tu privatnih firmi, zato je tolika borba za vlast. Koaliranje. Kako je to samo za uži krug odlikaša onda obični građani pakiraju kofere i izvoze sebe.
west66
02.12.2019.
Odustani
To je apsolutno točno......vozim se kroz Slavoniju, nema ni š od prave šume.....sve je to zaraslo u šipražje, iz panjeva rastu neke grančice, truli trupci razba
cani kao i ostaci granja....pitam se za što oni puleni u Hrvatskim šumama plaću dobivaju i tko uopće njih kontrolira?
Prikaži još ↓
Dk
Deaktivirani korisnik
02.12.2019.
Odustani
Kad pogledam na GOGLE EARTH kako izgleda Park prirode Lonjsko Polje, kraj uz Lonju, drugo mrijestilište riba u HR, a možda i u Europi, zazebe me oko srca. Zar j
e to održiv način rada. Motorne pile iz dana u dan.Potrebno je maksimalno povećanje i sve se vidi. Uočava se više vrsta površina. Svježe posječeno je svijetle boje, posječeno prijašnjih godina je zeleno no uočava se sitno raslinje. Također se uočavaju očišćene šume spremne za sječu pod mač. I na kraju vidi se ono što je ostalo (guste krošnje) i što će se narednih godina posjeći. Osobni interes je iznad svega. Ceste su pune šlepera s trupcima. Svako može na internetu provjerit razmjere sječe i problem je što se sječe krupno, tehničko drvo , a ne raslinje, makija,..Hrvatska je siromašna tehničkim drvom. Mlećani su bili šepavi mravi za ove ortake. Amazona u malom formatu.
Prikaži još ↓
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .