Komentari 4

Osasuna se naklonila Budimiru. Na korak je od ulaska u povijest

Budimir je zabio 47 golova za Osasunu u La Ligi, a ispred njega je samo Andonegui koji ima deset više. Hrvat bi već ove sezone mogao postati najbolji strijelac kluba u povijesti

Barcelona je briljirala. Bila je nepobjediva u prvih sedam kola La Lige, ali onda je stigla na stadion El Sadar u vrućoj Pamploni. Baš tu večer jedan stasiti nogometaš iz Hrvatske odabrao je odigrati jednu od boljih utakmica u karijeri.

A on je - Ante Budimir (33)! Hrvatski reprezentativac odigrao je fenomenalnu utakmicu u pobjedi Osasune protiv Barcelone (4-2). Načeo je katalonskog diva u prvom dijelu sjajnim golom glavom pa ga i dovršio u nastavku utakmice iz penala kojeg je sam izborio. Hrvao se sa stoperima Barcelone, odigrao za pamćenje pa je u 77. minuti izašao za gromoglasni pljesak krcatog El Sadara. Ove sezone zabio je tri gola u osam utakmica, polako hvata paklenu prošlosezonsku formu s kojom je zabio čak 17 golova, a ova sezona mogla bi biti posebna jer je Ante na korak da postane najbolji strijelac u povijesti Osasune!

LaLiga - Osasuna v FC Barcelona

U klub je došao 2020. godine, prvo na posudbu, ali nije dugo trebalo čelnicima da shvate da je osam milijuna eura bagatela za njega pa su ga otkupili sljedeće godine. Sinoć je s dva gola došao do brojke od 47 La Ligi u dresu Osasune i tako postao drugi najbolji strijelac kluba u povijesti španjolskog prvenstva!

Na prvom mjestu je Sabino Andonegui koji je od 1953. do 1963. zabio 57 golova, a kako je do kraja sezone ostalo još 30 kola, hrvatski reprezentativac bi ga mogao skinuti s trona i upisati se u povijest Osasune.

Ante se opet vratio u onu prošlosezonsku formu s kojom je jedno vrijeme bio i najbolji strijelac prvenstva, ali ga je u završnici poremetila ozljeda zbog koje je propustio pet utakmica. Da je nije bilo, tko zna, možda bi nagrada za najboljeg strijelca završila u njegovim rukama. Kako god, najbitnije je da je polako uhvatio staru formu, a od svega toga mogla bi profitirati i Hrvatska koju u listopadu čekaju dvoboji protiv Škotske i Poljske u Ligi nacija. Kada Budimir ovako trpa, nema straha za izbornika.