Komentari 3

Oršić asistirao i gurnuo Slovake prema Splitu, Zira će na Osijek, a Rijeka je saznala loše vijesti

Hajduk i Osijek gotovo su sigurno saznali protivnike u trećem pretkolu Konferencijske lige, a ako Riječani prođu Rumunje i Elfsborg bude bolji od Šerifa, Sopićevi izabranici u posljednjem pretkolu neće biti nositelji

Ne dogodi li se neko čudo u uzvratu, poznati su svi mogući protivnici hrvatskih klubova u trećem pretkolu Europske i Konferencijske lige. Pobijede li Riječani kod kuće rumunjskog drugoligaša Corvinul, nakon 0-0 u gostima, igrat će protiv boljeg iz okršaja švedskog Elfsborga i moldavskog Šerifa (1-0), a prednost u prvom meču imaju Šveđani.

Rijeka više nije moćna kao lani! Sad se muči i s drugoligašima, a za nešto više treba uložiti novac

A to nije dobro jer, prođe li Elfsborg, Riječani neće biti nositelji u posljednjem pretkolu kvalifikacija za plasman u Europsku ligu ili pak Konferencijsku ligu. Pobjedu je Šveđanima u 89. minuti donio Simon Hedlond. Što se tiče naših momčadi u pretkolima Konferencijske lige, Osijek bi trebao igrati protiv azerbajdžanske Zire koja je na domaćem terenu s 4-0 bila bolja od Dunajske Strede.

Osijek do povijesne pobjede, a navijači zahtijevaju: Ma dajte Ramonu Mierezu bjanko ugovor

Nogometaši turskog Trabzonspora su slavili u drugom pretkolu Europske lige, u gostima su s 2-0 (1-0) pobijedili slovački Ružomberok. Po jedan gol u svakom poluvremenu zabio je Trabzonspor za miran uzvrat idućeg tjedna. U prvom dijelu strijelac je bio Egipćanin Trezeguet koji je za 1-0 zabio u 39. minuti. Sve do 91. minute stajao je taj rezultat, a tada je Canak postavio konačnih 2-0. Pritom mu je asistirao hrvatski nogometaš Mislav Oršić koji je za goste zaigrao od 80. minute.

Hajduk - Torshavn 2-0: Siguran start na rasprodanom Poljudu! Prvi gol Livaje za 'bile' u Europi

Ako se ne dogodi čudo na Farskim Otocima, Hajduk će u trećem pretkolu Konferencijske lige igrati protiv poraženog iz ovog ogleda, a to bi vrlo vjerojatno trebao biti Ružomberok.