Zlobnici i pakosnici u Hrvata i opčenito u Hrvatskoj a i šire , tvrde da HR poslodavci nisu baš najsretniji novim ZOR-om, iako su imali veliki utjecaj na donošenje istog, tojest novog Zakona o radu. A, nebi bili hrvatski da jesu. No dobro! Konkretno, glavni kamen spoticanja je taj da Hrvatskoj Udruzi Poslodavca(HUP) smeta to što i dalje moraju plaćati radnike za obavljeni rad. I imaju pravo!! Pa plaćanje radnika je socijalističko-komunističko-jugoslavensko-udbaška zaostavština. Toga više nema nigdje u razvijenom svijetu, samo u Hrvatskoj. I nikad HR neće izaći iz krize ako hrvatski poslodavci budu morali plaćati radnike. To je fakat nečuveno. Ak se tak nastavi onda će svi, ili velka većina bar, poslodavci morati otići u neku drugu državu gdje će moći pošteno živjeti od tuđeg rada. Postoje države i regije koje razvijaju poduzetničku klimu. Recimo, besmisleno je da je trudnica apsolutno zaštićena na poslu od otkaza. Treba da je apsolutno zaštićena ako je šef otac djeteta. To bi bio izvanredan podstrek za gazdin rad. A svi znamo da je bolje kad lav vodi ovce nego kada jedna ovca vodi krdo lavova. Osim zakonske NEobaveze isplate plaće radnicima još bi trebalo zakonski odobriti verbalni delikt radnika, zabranu odlaska na WC i zabranu prijavljivanja zlostavljanja na poslu,,,,,, Mogučnosti je fakat puno. Samo treba pogledati kak su prava radnika regulirali stari Egipčani, Rimljani, Grci... i slićni narodi.
Kv
Kako vjetar puše
07.8.2014.
Odustani
Evo ti + do neba! Imam prijedlog: Neka se konačno točno utvrdi i donese zakon koliko bi radnik godišnje trebao plaćati poslodavcu što ga je "skinuo" sa biroa.
Dk
Deaktivirani korisnik
07.8.2014.
Odustani
Dopuna: nekima je država omogućila i zakonito neplaćanje radnika za rad. Kroz državne mjere sufinanciranja ili financiranja zaposlenih u pretežnom, ponegdje i g
otovo cijelom postotku. Na taj način država, tj.narod, plaća poslodavcu da radnika zaposli bez plaćanja. Pored toga neće naći poslodavci van, nama su došli oni izvana koji su doktorirali domaće metode neplaćanja, izrabljivanja, mobinga do perfekcije.
Prikaži još ↓
Kv
Kako vjetar puše
07.8.2014.
Odustani
Ajme meni, sve gore i gore.
ilmare
08.8.2014.
Odustani
Pa,tako je ! Boga ti ,htjeli ste promjene? Htjeli ste ukiniti socijalizam i uvesti kapitalizam ? A sva prava radnika zadržati kao u socijalizmu ? E, ne može !
Što ste htjeli, dobili ste
Prikaži još ↓
Dk
Deaktivirani korisnik
08.8.2014.
Odustani
ilmare, postoji kapitalizam i neoliberalizam. U kapitalizmu se poštuju neke elementarne norme, tamo je prvo platiti radnika. Zatim se plaćaju dobavljači pa drža
va. Na kraju vlasnik uzima sebi ono što je objektivno zaradio. Kod nas: prvo se uzme sebi, dobavljače se plati ako baš moraš, radnika ako hoćeš, kad i koliko hoćeš. Državni proračun se masovno "mulja", a ako se ne mulja ideš fino u predstečajnu nagodbu pa ti dotična država oprosti lavovski postotak dugovanja. Ovo nije kapitalizam. U socijalizmu je također sve bilo naopako postavljeno, jednako se vrednovao i plaćao rad i nerad. Otkaz si mogao dobiti ono - nikad, za to je postojao Sud udruženog rada. Osim prava radnici svugdje imaju i obveze. Osim u jednom dijelu radnog kontingenta kod nas, ali to nije privatni realni sektor.
Prikaži još ↓
dahhmal
08.8.2014.
Odustani
Samo im davaj ideje
ilmare
08.8.2014.
Odustani
I ?? osijek ,što ti je lošije ?Ovaj neoliberalizam tzv, kapitalizam ,ili onaj socijalizam nazivan komunizmom?? :)))
Dk
Deaktivirani korisnik
08.8.2014.
Odustani
ilmare, i jedno i drugo je jednako loše. Znam da ti se odgovor neće dopasti, nama treba socijalni kapitalizam nalik na nordijske zemlje. Samo što smo daleko od
toga, ali doći će to vrijeme. Zapravo u realnom sektoru počinje točno onako kako treba: neovisno o pola milijuna nezaposlenih loši poslodavci već imaju velike probleme pronaći radnike. Čude se, zamisli, neće doći raditi a nezaposleni. Nisu ljudi bedasti, prvo se propitaju kamo idu.
Prikaži još ↓
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .