Komentari 74

5

DINAMO - MONACO 2-2 Raul Torrente po dolasku u Dinamo nije bio na mapi. Dobio je sedam minuta u prvom kolu HNL-a, iduće tri nije igrao, pa jednu jest, i onda četiri opet nije. Dolazak Bjelice sve je promijenio

Dinamo je u drugom kolu Lige prvaka osvojio bod protiv Monaca nakon sjajne utakmice "modrih" koja je završila 2-2. Individualne pogreške vratile su Monaco u utakmicu nakon golova Petra Sučića i Martina Baturine, ali sjajnu je utakmicu odigrao i Španjolac Raul Torrente (23).

POGLEDAJTE VIDEO:

Dinamo - Monaco 2-2: Greške koštale 'modre' velike pobjede, Francuzi iščupali bod u Zagrebu 00:37

Podsjetimo, Torrente je ovog ljeta stigao na Maksimir iz španjolske Granade. Još je u svibnju odigrao tri utakmice u La Ligi, ali po dolasku u Dinamo nije ga bilo ni na mapi. Dobio je sedam minuta u prvom kolu HNL-a protiv Istre 1961, iduće tri proveo na klupi, pa je odigrao 90 minuta protiv Gorice u četvrtom kolu prvenstva.

Zagreb: Dinamo i Lokomotiva sastali se u 8. kolu SuperSport HNL-a

Tadašnji trener Sergej Jakirović zatim je ponovno zaledio Torrentea, ali izgleda kako je stvari promijenio dolazak Nenada Bjelice, koji ga je u prvoj utakmici u novom mandatu uvrstio u prvu momčad, a Španjolac mu se odužio s dva gola koje je zabio u sudačkoj nadoknadi.

Novi dinamovac oduševio protiv Monaca! Tukli su ga, krpali, a spasio je i čisti gol iz mreže... 01:07
L'Equipe oduševljen Dinamovim mladićima i razočaran stanjem travnjaka: 'Lopta je jedva išla!'

Bjelica je protiv Monaca igrao s pet braniča, a Torrente je bio jedan od njih. I odigrao je fantastičnu utakmicu, unatoč teškim okolnostima. Imao je pune ruke posla zbog Breela Embola (27), švicarskog reprezentativca s kojim je imao i sudar glavama. Deblji je kraj tada izvukao Torrente, počeo je i krvariti, stoga je ostatak utakmice igrao s povezom preko glave.

Zagreb: DInamo ostao bez pobjede nad Monacom Zagreb: DInamo ostao bez pobjede nad Monacom

Ni to ga nije omelo, kao ni lakat u lice kojeg je dobio u drugom poluvremenu. Odradio je i sjajan posao protiv Embolove zamjene, Folarina Baloguna (23), napadača koji je prije dvije sezone imao više od 20 golova u francuskom prvenstvu.

FOTO Pogledajte reakcije igrača Dinama i ludu večer u Zagrebu
Trener Dinama: Da Baturina igra u Benfici, vrijedio bi do 100 milijuna eura! A ovo nije uspjeh

Štoviše, da nije bilo penala za Monaco, Torrentea bi slavili kao jednog od junaka na Maksimiru. Jer je upravo on bio na pravom mjestu u pravo vrijeme u 87. minuti utakmice, kada je praktički s gol linije glavom ispucao loptu i time održao rezultat od 2-1 za hrvatskog prvaka.

Nažalost, njegov herojski potez pao je u zaborav zbog penala kojeg je Monaco zabio samo dvije minute kasnije i time došao do boda.