Nikola Miljenić i Jana Pavalić daleko od polufinala u Parizu

Nikola Miljenić  i Jana Pavalić daleko od polufinala u Parizu

U Parizu je završio na 33. mjestu u konkurenciji 79 plivača, a za plasman u polufinale trebalo je plivati 48,41 sekundi. Jana Pavalić

Hrvatski rekorder na 100 metara slobodno, 26-godišnji Zagrepčanin Nikola Miljenić, ostao je bez plasmana u polufinale te discipline na Olimpijskim igrama u Parizu, nakon što je u svojoj kvalifikacijskoj skupini osvojio posljednje, osmo mjesto s rezultatom 49,34 sekundi.

Miljenić je bio daleko od svog državnog rekorda (48,13) postavljenog ove godine, a njegovo je vrijeme lošije i od rezultata koji je imao prije tri godine u svom olimpijskom debiju u Tokiju (49,25), gdje je u kvalifikacijama osvojio 28. mjesto. U Parizu je završio na 33. mjestu u konkurenciji 79 plivača, a za plasman u polufinale trebalo je plivati 48,41 sekundu.

Ni Jana Pavalić nije se uspjela plasirati u polufinale na 100 m slobodno. Sedamnaestogodišnja Pavalić, je u svojoj kvalifikacijskoj skupini bila osma s vremenom 55,77 što je 22 stotinke slabije od njenog najboljeg rezultata i hrvatskog rekorda (55,55). Njeno vrijeme je ukupno bilo 21. u kvalifikacijama, a najbrža je bila Šveđanka Sarah Sjoestroem s vremenom 52,99. Za plasman u polufinale trebalo je plivati 54,16.