Ne kužim u čemu je problem, kad sam bio u osnovnoj školi svi smo imali ospice, bili smo 8 dana doma u mraku i nitko nije umro ili imao ikakve posljedice. Imati ospice bilo je sasvim normalno i spada lo je pod dječje bolesti, kao i vodene kozice ili rubeola, pa čak i mums koji je bio najopasniji od svih tih uobičajenih bolesti. Nikada nitko od toga nije pravio probleme senzacije niti se je itko cijepio protiv ospica. Sad odjednom su ospice postale senzacija i šizofrenija protiv koje se treba cijepiti
Z2
Zima_2
03.1.2018.
Odustani
Pa kad ne kužiš za početak pogledaj kolika je zaraznost ospica i kolika je stopa smrtnosti od te, kako veliš dječje bolesti. Isto možeš provjeriti i za rubeolu
koja je isto dječja bolest(to što je dječja valjda se podrazumijeva da je bezopasna, jel???), možeš pogledati i za mumps, i nemoj zaboraviti baciti oko na polio. Sve su to "dječje" bolesti. Možda skužiš u čemu je problem. Pohvalno je što ipak, donekle, razlikuješ ospice i kozice. :-)
Prikaži još ↓
LOVAC NA PINOKIJE
04.1.2018.
Odustani
Ne kužim što ti nisi razumio/la nije bilo nikada nikakvih smrtnih poljedica- Nikada nitko nije u moje vrijeme umro od ospica niti od jedne druge dječje bolesti.
Takva smrtnost u mojoj mladosti bila je vjerojatno 1 : 1000000. Zato otkud odjednom takva smrtnost???
Prikaži još ↓
Z2
Zima_2
04.1.2018.
Odustani
Jedino ne kužim od kad si ti i tvoje malo selo mjerilo svega. U tvoje vrijeme? Koje je tvoje vrijeme? No dobro evo ovako izgleda statistika na nivou svijeta: 19
80 god. od ospica umrlo 2,6 miliona ljudi, 1990. god. 545000 umrlih od ospica, 2014. god. 73000 umrlih od ospica. Dođe čovjeku da se zapita zbog čega toliki oštri pad smrtnosti od ospica, pogotovo ako imamo na umu eksponencijalni rast globalne populacije. Da netko cjepivom želi smanjiti svjetsku populaciju bolje bi bilo da djecu cijepe samo fiziološkom otopinom, to bi bila efikasna i izuzetno profitabilna metoda.
Prikaži još ↓
LOVAC NA PINOKIJE
04.1.2018.
Odustani
Čekaj malo ajde mi pronađi statistiku za Jugoslaviju od 1960 - 1980 g Ja sam rođen 1960 i ne zanima me smrtnost u svijetu nego na prostoru gdje sam živio i o to
me sam pisao. Ajde da vidim tu statistiku. Ja sam imao ospice i nisam umro kao nitko od mojih prijatelja:
„Vrlo je teško sistematski cijepiti populaciju protiv bezopasne bolesti kao što su ospice, gdje smrtnost kod najtežih hospitaliziranih slučajeva iznosi samo 1 od 588 osoba. Ovdje se ne radi o globalnoj oboljeloj populaciji, nego samo onima koji imaju teže komplikacije”, piše profesor Bastin 1977. godine.
Prikaži još ↓
LOVAC NA PINOKIJE
04.1.2018.
Odustani
Iz svega navedenog, postavlja se logično pitanje zašto smo od bezopasne dječje bolesti napravili svjetski problem. Ne radi se samo o ospicama, nego i nekim drug
im dječjim bolestima – primjer zaušnjaci.
Osobe koje su u djetinjstvu preboljele ospice u sebi nose antitijela. Prenose li majke antitijela na svoju djecu i time ih prirodno štite od smrtnosti, pitanje je na koje znanstvenici moraju dati odgovor.
Više znanstvenih studija potvrđuje vezu između osoba koje nisu preboljele ospice u djetinjstvu i vrlo ozbiljnih bolesti: autoimune bolesti, kožne bolesti, degenerativne bolesti kostiju pa čak i određenih vrsta raka (The Lancel 1985.).
Želeći zamijeniti prirodnu imunizaciju trajnu u vremenu, znanstvenici su dali prednost cjepivima. Povećanje komplikacija kod oboljelih dojenčadi, već od početka je bilo poznato, a što potvrđuju današnje statistike.
Radili se ovdje o ekonomskom problemu koji zanemaruje zdravlje građana, legitimno je i prijeko potrebno pitanje? Građani imaju pravo znati što kažu intelektualno pošteni znanstvenici, a ne “amateri” kojima pripada i autor ovog članka, ali koji želi prenijeti mišljenje svih, a ne samo jednih.
Ako znanost nije u stanju svojim znanstvenim metodama objasniti običnom građaninu temeljne činjenice, onda to nije znanost, već manipulacija ili ignorancija znanstveno utemeljenih činjenica.
Prikaži još ↓
Z2
Zima_2
04.1.2018.
Odustani
Gledaj nekoliko stvari ako tebi neka bolest, a koja na globalnoj razini bez problema može uzeti 2,6 miliona ljudskih života u godinu dana nije problem onda nema
mo o čemu pričati. Što se tiče "više znanstvenih studija" volio bih vidjeti koje su to konkretno studije. Dalje tvrdnja "Ako znanost nije u stanju svojim znanstvenim metodama objasniti običnom građaninu temeljne činjenice, onda to nije znanost, već manipulacija ili ignorancija znanstveno utemeljenih činjenica." ne stoji, jer prvo i osnovno, obični građani u pravilu vrlo malo poznaju znanstvene metode. Recimo jedan ekstrem koji će to ilustrirati. Pretpostaviti ću da ti je poznat posljednji Fermatov teorem, izuzetno je iluzorno očekivati da običan građanin razumije Wilesov dokaz tog teorema. Čini li to matematiku neznanstvenom manipulacijom. I ne baš, zar ne.
Prikaži još ↓
LOVAC NA PINOKIJE
05.1.2018.
Odustani
Zima ti si jako jako naivan kad prozivapš ili se naslanjaš na znanost- od nekadašnje znanosti nema više ni - Z
Z2
Zima_2
06.1.2018.
Odustani
Igor vidim da si i ti poprilično naivan, jer se također pozivaš na citate "više znanstvenih studija". Oko-trun-balvan sindrom??? :-)
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .