U žalbi koju je potpisao zamjenik ravnatelja Uskok-a, Slobodan Šašić, stoji kako je poticatelj idejni začetnik kaznenih djela te da je on kao takav ključan čovjek
Đurović je po Uskok-u dobio preblagu kaznu kao poticatelj
Izrečena kazna Slobodanu Đuroviću kao poticatelju neosnovano je preblaga. Poticatelj je idejni začetnik kaznenih djela, jer bez njegove aktivnosti kaznenih djela ne bi ni bilo. Poticatelj je ključna osoba koja svojom aktivnošću stvara mogućnost za počinjenje kaznenih djela i odlučna je za stvaranje volje kod neposrednih počinitelja, stoji u žalbi Slobodana Šašića, zamjenika ravnatelja USKOK-a, na nepravomoćnu presudu kojom su Robert Matanić i drugi ukupno nepravomoćno osuđeni na 150 godina zatvora zbog likvidacije Ive Pukanića i Nike Franjića u listopadu 2008. godine.
Tužitelj u žalbi traži da Vrhovni sud ukine presudu i odredi novo suđenje ili barem izrekne veće kazne od onih koje je izreklo vijeće zagrebačkog Županijskog suda kojim je predsjedala Ivana Kršul.
Jedna od spornih stvari iz nepravomoćne presude za USKOK je ispuštanje Sretena Jocića iz činjeničnog opisa, uz obrazloženje suda da Jocić nije bio optuženik u tom postupku.
"Notorno je da Jocić nije optuženik u ovom postupku, ali je optuženik za isto djelo u Srbiji", navodi se u žalbi uz precizno pobrojene veze Jocića, Đurovića te Roberta Matanića.
Tužitelj se u žalbi poziva i na iskaz krunskog svjedoka Tomislava Marjanovića koji je iskazivao da je zajedno s Matanićem u Bugarskoj radio za Jocića dok ih je financirao Đurović.
Taj podatak, kao i podaci Interpola Sofija iz kojih je vidljivo da su Robert Matanić, ali i Luka Matanić i Amir Mafalani te krunski svjedok, boravili u Bugarskoj u vrijeme kada su ondje počinjena ubojstva osoba koje bugarska policija smatra pripadnicima kriminalnog miljea, za USKOK su dokaz da su Matanić i društvo ipak bili zločinačka organizacija, a ne grupa, kako je to na kraju utvrdio sud.