Stalno zaprašivanje svega i svačega i ostali otrovi u prirodi ubijaju prirodne uništivače larvi stršljenova i zato je prekinut normalan prehrambeni lanac pa se stršljeni razmnožili. Kao kad pirane ubaciš u neku vodu pa proždru večinu toga a onda oni organizmi koji nisu hrana piranama prevladaju tako i ovo. Oposumi su na jednom našem otoku riješili pitanje zmija ali su se oni razmnožili i poremetili opet prehrambeni lanac i stanište nekih domicilnih životinja. Ovo se događa i u svijetu insekata samo je čovjek remetilački faktor.
Demetra
19.9.2018.
Nažalost, stršljen nema prirodnih neprijatelja i ništa ne uništava njihove larve, tako da ti post nema smisla.
HM
Hakuna_Matata
19.9.2018.
Naravno da ima, virusi i bakterije i razni moljci i slično sasvim sigurno imaju larve stršljena u svom prehrambenom lancu a svi oni su raznim zaprašivanjem sve
više u nestajanju.
Prikaži još ↓
Demetra
19.9.2018.
"Sasvim sigurno" nije nikakav argument, a ja ti tvrdim da stršljen, niti kao odrasla jedinka, niti kao larva, nema prirodnih neprijatelja. Argumentiraj i uvjeri
me u suprotno.
Prikaži još ↓
Green_1
19.9.2018.
Stršljene će uglavnom uznemiriti kretanje, odnosno pojave i boje, osobito tamnije i narančaste.
'To je evolucijska prilagodba jer su im prirodni neprijatelji s
isavci koji su tamne boje.
To sam nasao,,, eh sad I mene zanima koji su to sisavci.
Prikaži još ↓
Demetra
19.9.2018.
Piše ti u nastavku tog teksta ;)
Green_1
19.9.2018.
Sad opet trazio I ne pise. Mozda je ovo sto citam los kopija clanka. Koji to sisavac tamne boje tamani strsljene. Iskreno me zanima.
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .