Tužiteljica je naglasila da je njen rad na predmetu u slučaju Agrokor bio ''iznimno predan i savjestan'' te da je jedini razlog njenog razrješenja zaštita osobnih i obiteljskih prilika, kao i ugleda DORH-a
Tužiteljica koja je zatražila razrješenje tvrdi: Novac je suprugov, a ne Kovačevićev
Mirela Alerić Puklin zatražila je u utorak, na vlastiti zahtjev, razrješenje s dužnosti zamjenice Županijskog državnog odvjetništva ističući da novac, koji je u sklopu istrage u aferi Janaf pronađen u njenom stanu, pripada njezinom suprugu Goranu Puklinu.
- Novac pronađen u mojem stanu, kojeg koristi i moj suprug, nije novac Dragana Kovačevića, kojeg osobno i ne poznajem, već je to novac mog supruga. Sve okolnosti inkriminiranog događaja bit će predmet dokaznog postupka tijekom kojeg će biti potrebno razmotriti sve relevantne okolnosti u svrhu utvrđivanja stvarnog i istinitog činjeničnog stanja - istaknula je u priopćenju Alerić Puklin.
Tužiteljica je naglasila da je njen rad na predmetu u slučaju Agrokor bio ''iznimno predan i savjestan'' te da je jedini razlog njenog razrješenja zaštita osobnih i obiteljskih prilika, kao i ugleda Državnog odvjetništva.
- Cijelu karijeru svoj posao obavljala sam moralno, etično, ažurno i kolegijalno, a u odnosu na događaj, zbog kojega sam višekratno prozivana u javnosti, naglašavam da svojim radnjama niti u jednom dijelu nisam povrijedila dužnosti, obveze i odgovornosti postupanja zamjenika županijskog državnog odvjetnika'', zaključila je Alerić Puklin.
Državno odvjetništvo je u subotu izvijestilo da će nakon očitovanja zagrebačkog Županijskog državnog odvjetnika donijeti odluku o tužiteljici Alerić Puklin.
Uskok je ranije, ne otkrivajući identitet, izvijestio da je istraga u aferi Janaf proširena na Gorana Puklina koji je pristao Kovačeviću sakriti 2.593.800 kuna, 247.200 eura i 20.000 švicarskih franaka. Novac je navodno sakrio u svom stanu "u cilju da onemogući pronalazak i oduzimanje gotovine koju je pribavio počinjenjem kaznenog djela".
Ukupan broj osumnjičenih u aferi Janaf tako se popeo na 14 osoba koje Uskok tereti za niz koruptivnih nedjela od trgovanja utjecajem i davanja mita do nezakonitog pogodovanja i zlouporaba položaja i ovlasti.
Uz glavne aktere te korupcijske afere - vlasnika Elektroprometa Petek Kreše Peteka, direktora Janafa Dragana Kovačevića, gradonačelnika Velike Gorice Dražena Barišića i gradonačelnika Nove Gradiške Vinka Grgića pod istragom su i Tomislav Jelisavec, Katarina Gašparac, Zvonko Maras, Mirjana Prodan, Vlado Zorić, Damir Vrbanc, Vatroslav Sablić, Iva Šuler, Ljubomir Perušić i Goran Puklin.
Uskok jedino za Ivu Šuler nije tražio određivanje istražnog zatvora, iz kojega su, nakon priznanja nedjela, pušteni Jelisavec, Gašparac i Maras.
Iz izvora bliskih istrazi doznaje se da je na priznanje krivnje spremno još petero osumnjičenika.