Predsjednica udruge Neuron Slavica Horvat na konferenciji za novinare istaknula je kako liječenje ALS-a u Kini ima efekta te da je njezinu sinu tretman pomogao
Slavica Horvat: Tretman u Kini pomaže oboljelima od ALS-a
Ukoliko u Klinici Re Life pacijentima daju samo infuziju, fiziološku otopinu, bez matičnih stanica, molimo vas da i vi našim oboljelima dajete istu supstancu kako bi im se, u velikoj većini u vrlo kratkom roku poboljšalo stanje, kazala je predsjednica udruge Neuron Slavica Horvat ponukana napisima o sumnjivom liječenju ALS-a, neizlječive i smrtonosne neurološke bolesti, matičnim stanicama u Kini.
Tvrdi da se njezinom sinu Kristijanu , za kojega kaže da mu je dijagnoza ALS-a potvrđena u KBC Zagreb te u SAD-u, stanje nakon liječenja u Kini bitno poboljšalo.
- U Kini je od 25. 4. do 24. 5., ukupno tri tjedna. Mi smo ga odvezli u invalidskim kolicima, on je tad mogao tek dva-tri koraka samostalno napraviti. Već u Kini za vrijeme tretmana njihove tradicionalne medicine i tretmana matičnih stanica, Kristijan je počeo hodati, vratila mu se snaga u lijevu ruku. Tada je nerazgovjetno govorio, danas razgovara na mobitel - kazala je Slavica. Kristijan je sad na rehabilitaciji u Klinici u Novom Pazaru u Srbiji.
'Novac s računa koristimo za pomoć obiteljima oboljelih'
Iz udruge tvrde da nikoga ne šalju u Kinu te da na računu imaju 194.000 kuna , koje troše na pomoć obiteljima, između ostalog, jednoj pacijentici platili su pogreb. Prema njihovim podacima, u Kinu je iz Hrvatske otputovalo ukupno osam pacijenata s ovom dijagnozom.
- Jedna pacijentica je nažalost umrla, kod dvoje je stanje nepromijenjeno, dok je kod njih pet vidljiv pomak - tvrdi Slavica.
Hrvatski stručnjaci, među njima i doc. dr. sc. Dinko Mitrečić, voditelj Laboratorija za matične stanice Medicinskog fakulteta u Zagrebu, smatraju kako se stvara lažna nada jer Klinike koje se reklamiraju da liječe smrtonosni ALS matičnim stanicama nemaju provjerene ni objavljene rezultate ni transparentan postupak.
Pokretanje videa...
Pokretanje videa...