Pročitao sam tekst dva puta... i jedan je bio suviše. Jedino sam zapamtio nagovaranje na prodaju dionica javnih poduzeća. Još jedan stručnnak za rasprodaju srebrnine. Evo ti reforme u tri točke i deset redova za prve četiri godine. Organizacija lokalne samouprave = reset na 1991. Savršena podjela na 102 općine, mali aparat potpomognut novim tehnologijama. Državna uprava = automatizmom svi otkaze, država mjesec dana bez administracije, rezapošljavanje u službu nakon filtriranja po unaprijed određenom upitniku. Višku ponuditi samozapošljavanje i kredite, da se oprobaju u tržišnoj ekonomiji koju su godinam tako velikodušno preporučivali drugima. Izborni zakon = biračko pravo od 21. do 60., dvojna državljanstva oslobođena od glasovanja, elektronsko glasovanje. Drugi mandat sljedeći set reformi. Drugom zgodom.
Dk
Deaktivirani korisnik
05.5.2020.
Ovu državu je nemoguće varati, nema što, njen je aparat orobio sve. Sposoban je potrošiti i ne zarađeno pa imamo dug od 47 mld eura. Tako stvari stoje. Nadam se
da posjeduješ neke viještine potrebne za prihodovanje u realnom životu, uskoro će vam zatrebati. Dobro došli u svijet tržišne utakmice.
Prikaži još ↓
arimmer
13.5.2020.
Zasto "biracko pravo od 21 do 60"? Moj stari ima 66 godina, savrseno je lucidan i u snazi. Jos uvijek radi. Obrazovaniji je i pametniji od mnogih drugih ljudi.
Majka ima 64 godine, takodjer u snazi, pametna i obrazovana. Na temelju cega bi ti mojim roditeljima uskratio biracko pravo?
Prikaži još ↓
Dk
Deaktivirani korisnik
13.5.2020.
Čovjek od 60 ima od budučnosti još 20 godina. Od tih 20, max 10 kreativnih ili produktivnih, ostalo je mirovina sa svim mogućim nuspojavama visokih godina. Fakt
ički, u našem slučaju gdje mirovinski fondovi pokrivaju pola mirovine, postaju socijalna kategorija. Takva skupina, čija polovina primanja izravno ovisi o "raspoloženju" vlasti, izrazito je neotporna na ucijene, obećanja ili manipulacije iste. O svojoj umirovljeničkoj budučnosti treba razmišljati kao dvadesetjednogodišnjak, od prvog glasačkog prava, a ne od zadnjeg. Ako već glasanjem određujemo kakva će nam biti budučnost, onda neka to rade oni koji će je i živjeti. Radi se o principu, a ne o diskriminaciji naših roditelja. Moj otac ima preko 80, i još zarađuje??? Još su njegovi savjeti izuzetno korisni, ali to ne znači da mu pripada pravo da odlučuje o životu svog unuka. Btw., stavljam prigovor sam na ovakvu konzumaciju demokracije putem kutije sa otvorom na vrhu, ali to je druga tema...
Prikaži još ↓
arimmer
13.5.2020.
Hmmm, zanimljiv argument. Ipak, taj mi argument djeluje vise kao argument u prilog reformi mirovinskog sustava nego kao argument u prilog uskracivanju prava gla
sa starijim osobama. Drzavna mirovina mora biti dostupna samo onima koji su nespretnim spletom okolnosti liseni bilo kakvog prihoda, recimo teskim invalidima. Sve zapadne zemlje imaju mogucnost stednje za mirovinu, bez oporezivanja. Cesto i poslodavac doda koji euro. Socijalna mreza mora postojati iz civilizacijskih i moralnih razloga, no mora biti krajnje ogranicena kako bi se izbjegle zlouporabe. Sadasnji sistem u kojem drzava "daje" mirovine je neodrziv.
Prikaži još ↓
Svaki korisnik koji želi komentirati članke obvezan je prethodno se upoznati s Pravilima komentiranja na web portalu 24sata te sa zabranama propisanim stavkom 2. članka 94. Zakona .