Goran Krstanović (41) 4,5 mjeseca živio je s električnom pumpom za srce koju je vozio u torbi i zvao Fifi. Operirali su ga i za tjedan dana ide kući
Proradilo mu njegovo srce, Fifi iz torbe mu ne treba
Čim dođem kući, prvo ću stati pod tuš. To mi je najviše nedostajalo svih ovih mjeseci, iskreno priznaje Goran Krstanović (41), koji je do prije četiri dana živio s pokretnom mehaničkom pumpom za srce. Vozio ju je u torbi i od milja zvao Fifi. Liječnički tim iz KB Dubrava mu je u kompliciranoj višesatnoj operaciji skinuo mehaničko srce jer se njegovo dovoljno oporavilo da ponovno može raditi samo. Goranu su pumpu ugradili 30. listopada 2007., a sve te mjesece je, kaže, izdržao jer se prepustio Bogu i njegovoj volji. Često ga je hrabrio i bolnički kapelan s kojim je mnogo razgovarao u dugim bolničkim danima. Predstojnik Kardiokirurgije prof.dr. Željko Sutlić je i nakon prve operacije ugradnje mehaničkog srca Goranu rekao da su učinili maksimum, ali da je to samo pola uspjeha. Ostala polovica ovisila je isključivo o Goranovoj snazi i njegovoj okolini. Tu je nemjerljivu ulogu odigrala Goranova supruga Mila, koja ga je svaki dan obilazila, njegovala i hrabrila. Oboje su prošli najteže iskušenje u životu, a sada Mila i njihovo troje djece, Lucija (3,5), Silvio (16) i Monika (18), jedva čekaju da Goran opet bude kod kuće. Iz bolnice bi trebao izaći za dva tjedna, a moći će opet normalno živjeti.
SRCE U TORBICI IMAO JE I POŽEŽANIN
Sa srcem u torbi živio je i Zlatan Jerabek (66) iz Požege. Njemu su njemački liječnici 2007. godine ispod srca ugradili pumpu vrijednu 80.000 eura, a bila je veličine kutije cigareta. Nažalost, Zlatan je umro prošloga ljeta, ali od karcinoma pluća. Da nije obolio od karcinoma, kažu liječnici, sa pumpom je još dugo mogao živjeti.