Premijer Orešković mu se suprotstavlja u vezi sa SOA-om, Orepić mu ne dopušta da u sjeni vodi MUP, a Beljak najavljuje moguće pritiske na vladajuću Domoljubnu koaliciju
Pritišću ga sa svih strana: U Karamarkovu oku tri su trna
Potpredsjednik Vlade Tomislav Karamarko trebao bi za praćenje suradnika barem četiri para očiju jer raste otpor prema njegovom način vođenja stranke i koalicije.
Dok on prikuplja potpise za nastavak predsjedanja HDZ-om na nadolazećim unutarstranačkim izborima, partneri mu se izmiču. Od strane Mosta otpor mu pruža Vlaho Orepić. Karamarko mu se pokušao postaviti kao šef koji će odlučivati kako će voditi MUP i određivati smjene u policiji. No Orepić mu se javno suprotstavlja dajući do znanja da mu je jedini šef premijer Orešković. Brani boje Mosta govoreći kako u ovim okolnostima, u kojima se Hrvatska nalazi, Most ima nemjerljiv doprinos u očuvanju i razvoju demokratskih procesa.
Od subote Karamarko mora posebno paziti i na partnere u HSS-u. Stranku je preuzeo Krešo Beljak, koji je 2009. sjeo u fotelju gradonačelnika Samobora uz potporu SDP-a i HNS-a. Ujedno Beljak poručuje kako se HSS više neće “prodavati za fotelje” i, ako politički odnosi u koalicji ne budu korektni, neće se libiti napustiti “domoljube”.
No najveće udarce Karamarku zadaje premijer Orešković. On se trudi “biti svoj”, pa navodno ljuti Karamarka jer za šefa SOA-e ne želi postaviti njegova čovjeka Tonija Matasa nego Lozančićeva uzdanika Daniela Markića. Prema pisanju Jutarnjeg lista kod premijera navodno lobira i Ivić Pašalić. Obzirom da je u SAD-u odgovorio nam je putem facebooka: “Premijeru bih savjetovao da rješi tu trakavicu oko čelnog čovjeka..., a Karamarku da ne radi toliko pompu oko kadroviranja u MUP-u.”
I unutar stranke Karamarko treba pripaziti. Ondje mu prijeti “vođa HDZ-a u sjeni” Milijan Brkić. Odbijanjem ministarske funkcije Brkić je samo ojačao poziciju u stranci. Sad ga još više cijene jer se nije dao uvući u klopku koja ga je mogla stajati političke karijere. Na taj način je utišao aferu zvanu diploma i Karamarku pokazao kako se gradi povjerenje članova - odbijanjem fotelja.
Nema ucjena foteljama
Novi šef hss-a kaže da se neće libiti napustiti koaliciju ako odnosi ne budu korektni. SDP ga je 2009. podržao za šefa Samobora.
Ne da Karamarku da šefuje
Orepić se ustrajno odupire Karamarku kad je riječ o kadroviranju u policiji i kaže da bi bez Mosta demokratski procesi bili usporeni.
Prije sluša Ivića nego Karamarka?
Za ključnog čovjeka kabineta postavio je suradnika Branka Grčića, a kad je riječ o SOA-i, navodno sluša Pašalića, što je udar na Karamarka.