Britanskog državljanina Malika Faisala Akrama (44) ubili su nakon sukoba s policijom u Colleyvilleu. Pojedinosti o dobi i spolu uhićenih tinejdžera u južnom Manchesteru u nedjelju navečer policija nije otkrila
Opsada sinagoge u Teksasu: Policija uhitila dvoje tinejdžera, drže ih u zatvoru u Engleskoj
Engleska policija privela je dvoje tinejdžera nakon talačke krize u teksaškoj sinagogi u kojoj je ovog vikenda ubijen otmičar, za kojeg su kasnije potvrdili da je britanski državljanin. Ime mu je Malik Faisal Akram.
- U sklopu istrage dvoje tinejdžera je zadržano u pritvoru radi ispitivanja - izvijestili su iz policije.
Cijela akcija spašavanja je započela oko 11 sati po lokalnom vremenu, kada su pozvali policiju u sinagogu u predgrađu Dallasa. U akciji je sudjelovalo oko 200 službenika.
Akram je držao četiri taoca, među kojima se nalazio i lokalni rabin, Charli Cytron-Walker. Svi su na kraju sigurno oslobođeni, a nitko nije ozlijeđen, piše BBC.
Britanska ministrica vanjskih poslova Liz Truss opisala je sve kao čin terorizma i antisemitizma, dok je Joe Biden uzimanje talaca nazvao činom terora.
- Želim reći da mi kao obitelj ne opravdavamo nijedan Akramov postupak i želimo se iskreno ispričati svim žrtvama koje su bile uključene u nesretni incident. Također želim dodati da je svaki napad na bilo koje ljudsko biće, bilo da je Židov, kršćanin ili musliman pogrešan i da to uvijek treba osuditi - rekao je Akramov brat Gulbar na Facebook objavi.
- Otimač je zahtijevao oslobađanje Aafie Siddiqui, pakistanske neuroznanstvenice poznatije pod imenom 'Lady Al-Qaeda' koja trenutno služi 86-godišnju kaznu u zatvoru u Teksasu - rekli su službenici.
Ime je dobila po tome jer su osumnjičili da je bila povezana s Al-Qaidom u južnoazijskim džihadističkim krugovima. Uhitili su ju u Afganistanu 2008. godine zbog pokušaja ubojstva američkih časnika.
Talačka kriza izazvala je zabrinutost među židovskim organizacijama, ali Biden je obećao da će stati na kraj antisemitizmu i porastu ekstremizma u zemlji.