Kad su nogomet i slavlje u pitanju, troši se što se ima i što nema. Prema podacima Porezne uprave, samo 7. srpnja, kad smo porazili domaćine Ruse, Hrvati su olakšali svoje novčanike za 37 milijuna kuna
Na dan tekme 4,2 mil. građana prosječno su trošili 145 kuna
Vladajući bezbrižno putuju u Rusiju na Svjetsko nogometno prvenstvo kad znaju da su samo u tri tjedna fiskalizacije, koliko traje Svjetsko prvenstvo, od PDV-a zaradili više od tri milijarde kuna. Usporedbe radi, za mirovine će svake godine nedostajati dvije milijarde kuna ako se ne nađe adekvatno rješenje.
Kad su nogomet i slavlje u pitanju, troši se što se ima i što nema. Prema podacima Porezne uprave, samo 7. srpnja, kad smo porazili domaćine Ruse, Hrvati su olakšali svoje novčanike za 37 milijuna kuna. Što dalje “vatreni” idu, “skockani” dublje zadiru u svoje džepove. Nema “nema se”. - Raspoloženje potrošača tijekom velikih natjecanja je sve samo ne ravnodušno, bilo da je riječ o ushitu zbog pobjede ili tuzi zbog poraza, pa je takav emotivni impuls jedan od preduvjeta koji primjenjuju proizvođači i trgovci u nastojanju da odgovore na želje potrošača - pojasnila je Tomislava Ravlić, direktorica sektora za trgovinu HGK, za Glas Slavonije.
Na pet utakmica do četvrtfinala Svjetskog prvenstva Hrvati su svaki put kad je igrala Hrvatska prosječno potrošili 612 milijuna kuna. Ispada da je svaki od, recimo, 4,2 milijuna Hrvata potrošio 145 kuna na taj dan.
Organizacija SP-a stoji poput dobre svadbe. Isprva košta, mnogi se vesele, neki i plaču, no na kraju se zbraja zarada. Rusija je tako na organizaciju potrošila 11 milijardi dolara, no na kraju će prihod biti veći od 30 milijardi dolara. “Vatreni” se kući vraćaju s minimalno 23,5 milijuna dolara. Da postanu prvaci, zaradili bi čak 39,5 milijuna dolara, odnosno 250 milijuna kuna.