TKO JE KRIV? Zbog neodržavanja krova zgrade kojom upravlja njegov stranački kolega Tomislav Tolušić, ministru Marku Paviću voda probila u kabinet
Ministru Paviću je procurilo: Prokišnjava mu krov kabineta
Ovaj tjedan uopće nismo mogli koristiti dvoranu za sastanke u kabinetu ministra. Po katu ima i kanti jer je procurjelo i na drugim mjestima. Priča nam to zaposlenik Ministarstva rada, koje vodi HDZ-ov ministar Marko Pavić. Velika količina kiše izazvala je masovno curenje u zgradi u zagrebačkoj Vukovarskoj ulici u kojoj je nekoliko ministarstava. Pavić ima tu nesreću da je na zadnjem katu, pa je i u njegov kabinet curjela voda.
Prema našim informacijama, čak 10-15 ureda imalo je problema s vodom nakon kiša. Cijela zgrada je u državnom vlasništvu, a naši sugovornici upiru prstom za loše održavanje u Ministarstvo poljoprivrede, kojem je na čelu također HDZ-ovac Tomislav Tolušić. Ministarstvo poljoprivrede inače upravlja cijelom zgradom.
Tekući problem zaustavljen
- Da je Tolušić ispravno održavao zgradu i predvidio ovaj popravak dok je bilo lijepo vrijeme, do ovog ne bi došlo - kaže nam drugi sugovornik.
No iz Ministarstva poljoprivrede odbacuju da su oni odgovorni za to što je krov prokisnuo.
- Prokišnjavanje je zaustavljeno, a krov privremeno saniran - odgovaraju, ali ističu da, iako oni upravljaju cijelom zgradom, za investicijsko održavanje (veći popravci poput krova) je zaduženo svako ministarstvo koje je preuzelo dio prostora.
- Mi smo preuzeli upravljanje zgradom 2013., ali postoji sporazum po kojem trošak investicijskog održavanja snosi svaka ugovorna strana sukladno svojim potrebama - pravdaju se iz Ministarstva poljoprivrede.
Tako brinu o mirovini
Osim ta dva ministarstva, tu su još Ministarstvo gospodarstva, poduzetništva i obrta te Državni ured za trgovinsku politiku. Oni nisu ispod samoga krova, pa nisu imali problema s prokišnjavanjem.
Kako nam je potvrđeno, jučer je Tolušićevo ministarstvo dalo i suglasnost Pavićevu ministarstvu da krenu u popravak ravnoga krova.
Ali isključivo o svom trošku.
Koliko će sanacija na kraju stajati, još nije poznato jer tek treba napraviti projekt, procjenu troška, izabrati tvrtku koja će sanaciju raditi...
I ovaj primjer, čini se, pokazuje kako državna administracija dopušta da čak i državne zgrade propadaju. Sve bi možda bilo i jeftinije da je krov dobro održavan prethodnih godina te popravak napravljen ljetos.