Ježurke su sami došli s ceste. Obitelj iz Donje Pušće primila ih je u vrt svoje kuće. Mačić je dva bodljasta stvora prihvatio kao svoje prijatelje
Mačić i dva ježa sprijateljili su se uz tanjur pun mlijeka
S mačićem piju mlijeko iz jedne posude i on se uopće ne buni, rekao nam je Davor Ćubela (14), koji je družinu snimio u vrtu svojih bake i djeda u Donjoj Pušći. Još im nije nadjenuo imena.
- Napravili smo im mjesto gdje mogu spavati, ali njima se to ne sviđa. Lutaju oko kuće po vrtu i prirodi, a onda se vrate na jelo. Piju mlijeko, vole jesti salamu, a glođu i pileće kosti. To su mali ježevi, mladunčad - dodaje Davor.
No njihova prirodna hrana uvelike se razlikuje od one koje dobivaju od Davorovih bake i djeda i koja im se sviđa. Naime, bjeloprsi ježevi naseljavaju šumska i poljska staništa, a često ih se može vidjeti u gradskim parkovima, vrtovima i grmlju. Aktivni su u sumrak i noću. Dan provode u gnijezdu od trave i lišća. Iako imaju razvijene oči i razlikuju predmete, pri traženju plijena oslanjaju se na osjet mirisa i sluha.
- Ježevi se hrane brojnim beskralježnjacima, kao što su gujavice, puževi, pauci i kukci (kornjaši, skakavci, gusjenice leptira), a povremeno i malim kralježnjacima - žabama, gušterima, zmijama, ptičjim jajima, krticama, rovkama i miševima. U jesen se ponekad hrane sjemenkama, a često voćem - navodi Andreja Brigić, dipl. ing. biologije sa Zoologijskog zavoda Prirodoslovno-matematičkog fakulteta u Zagrebu. Osim salame, odrasli ježevi mogu jesti i zmije otrovnice jer njihov protein erinacein sprečava djelovanje otrova.