Nikad nisam čuo za takvu ideju i sasvim sam siguran da ministru Liniću nije palo na pamet da ministri rade 60 dana za minimalac, izjavio je prvi potpredsjednik Čačić
"Liniću nije palo na pamet da bi ministri radili za minimalac"
Nikad nisam čuo za takvu ideju i sasvim sam siguran da ministru Liniću nije palo na pamet da ministri rade 60 dana za minimalac, rekao je u ponedjeljak u Zagrebu potpredsjednik Vlade Radimir Čačić.
Ministar Linić je, podsjetimo, prema pisanju medija najavio kako će Vlada i ministarstva zbog "rupa" u proračunu ići na minimalac i to tijekom dva mjeseca.
Na isto pitanje novinara ministar rada Mirando Mrsić je novinarima, pak, rekao kako o Linićevoj ideji ima pozitivno mišljenje.
- Svi smo spremni na to. Vlada će odlučiti o tome, ali što se mene tiče nema problema - rekao je Mrsić.
Čačić o Južnom toku: Nemam informaciju da će nas zaobići
- O tome da će plinovod Južni tok zaobići Hrvatsku do danas nemam nikakvu službenu informaciju, o tome nisam obaviješten niti prošlog tjedna u Bruxellesu na sastanku na tu temu na kojoj su bili predstavnici zemalja koje bi bile potencijalni dio tog plinovoda, pa čak niti da li će se taj projekt uopće realizirati, jer uvjeti realizacije tog projekta nisu usuglašeni s ruske i europske strane, dakle ništa tu još nije gotovo, rekao je Čačić.
Dodao je da će Hrvatska, ako se taj projekt realizira, na neki način ipak biti uključena, jer bi nam bio ponuđen jedan lateralni pravac, odnosno odvojak prema nama.
Da smo potpisali, dobivali bismo godišnje do 25 milijuna eura naknade
- Dakle, u smislu sigurnosti opskrbe plinom Hrvatska će sigurno biti dio tog projekta. No, problem je u tome što smo kao zemlja prije nekoliko godina odbili sudjelovanje u magistralnom dijelu projekta, a kada je Hrvatska to odbila Rusija se načelno dogovorila s Mađarskom, Srbijom i nekim drugim zemljama. Da smo prihvatili, dio plinovoda koji bi prolazio kroz Hrvatsku tada bi bio vrijedan 600 milijuna eura, od čega bi mi uložili 300 milijuna eura, a naplatom prolaska plina kroz cijevi kroz hrvatski teritorij godišnje bi dobili naknadu od oko 20 do 25 milijuna eura te bi se ta investicija isplatila za oko 12 godina - rekao je Čačić.