Vesna Teršelič iz Documente napominje da novca ima za okrivljene za ratni zločin, a nema za osnovne troškove civilnih žrtava. Očekuje da se ti troškovi otpišu svima
Kritika pravosuđa: 'Žrtvama se trebaju otpisati troškovi suda'
Teško da je adekvatna kazna od četiri godine zatvora Mihajlu Hrastovu za 13 ubijenih ljudi u slučaju Koranski most. Postupak Hrastovu koji traje od 1992. simbolizira teškoće pravosuđa i neučinkovitost procesa za ratne zločine. Je li olakotno Hrastovu to što se sudovi 20 godina nisu mogli odlučiti trebaju li ga osuditi ili osloboditi? Tužiteljstvo nikad nije pokazalo interes da proširi optužnicu iako je troje preživjelih spominjalo da su bila trojica počinitelja, a ne samo Hrastov, kazao je Zoran Pusić iz Građanskog odbora za ljudska prava na konferenciji za medije “Kritika rada hrvatskog pravosuđa na konkretnim primjerima”.
Vesna Teršelič iz Documente istaknula je da, dok su za zastupanje hrvatskih generala okrivljenih pred Haaškim sudom potrošeni enormni iznosi, a za obranu Tomislava Merčepa MUP plaća troškove obrane, dotle se godinama čeka da Vlada otpiše troškove oštećenima koji su izgubili parnice u kojima su tražili odštetu zbog smrti bliske osobe, žrtava u ratu. Očekuje da se ti troškovi otpišu svima, a da se onima koji su ih platili omogući povrat novca.