Pao je snijeg, a osim djece, životinje podjednako vole igre i šetnje na snijegu. No, budite oprezni. Potrebno je pripremiti svog ljubimca na zimu i moguće opasnosti
Kako zaštititi svoje ljubimce? Ne bacajte im snijeg u usta...
Snijeg i led mogu oštetiti osjetljive šape vašeg ljubimca. Nakon dužeg vremena, može doći do iritacije i rascjepa što je za životinje vrlo bolno . Pobrinite se da duljina boravka psa na hladnoći bude u skladu s vremenskim uvjetima. Kako bi ih zaštitili od nepotrebne patnje, važno je znati kako se ponašati u šetnji s vašim ljubimcem tokom zime . Pripremite ih i zaštitite kako biste zajedno uživali u šetnjama i zimskim radostima.
POGLEDAJTE VIDEO: Uz ovih par savjeta, vaš će ljubimac biti sretniji i zaštićen
Pokretanje videa...
Iako oni to vole, nemojte im bacati grude snijega u usta . Boljet će ih grlo i želudac. Umjesto toga, u šetnju ponesite lopticu kojoj se uvijek vesele.
Pazite da ne idete preblizu zaleđenih jezera . Led ne puca samo pod ljudima. Osim toga, i životinje se lako poskliznu i iščaše zglobove ili slome kosti.
Pazite da vaš ljubimac ne posiječe šape na ledu. U slučaju da se to dogodi, očistite šapu i omotajte je zavojem. Nemojte previše stisnuti da ne zaustavite protok krvi.
Savjetujemo vam da prije šetnje namažete šape vašeg ljubimca vrlo tankim slojem medicinskog vazelina . Tako ćete spriječiti isušivanje kože na šapama, ali i lijepljenje snijega na šape.
Nakon šetnje, bilo bi dobro da ljubimcu šape operete toplom (nikako ne vrućom) vodom . Ona će ukloniti nečistoću i snijeg sa šapa, ali i sol koja se nerijetko lijepi za njih.
Ako vaš ljubimac živi s vama u kući, potrudite se da pauze koje pravite u šetnji budu čim kraće (kretanje je najdjelotvornija zaštita od hladnoće). Nemojte ga predugo ostavljati vani na hladnoći, jer ljubimci koji žive u kući nisu navikli na zimu kao oni koji vani žive cijelu godinu.
Ako je potrebno, nemojte se ustručavati vašem ljubimcu staviti odjeću koja će ga zaštititi od hladnoće. Bolje spriječiti nego liječiti.