Obavijesti

News

Kako najpovoljnije studirati u inozemstvu? Svi na Erasmus!

Kako najpovoljnije studirati u inozemstvu? Svi na Erasmus!
1

Najviše je hrvatskih studenata odlazilo na razmjene u Španjolsku, Njemačku, Austriju, Sloveniju i Poljsku. Zašto Erasmus? Zbog bogatog iskustva, stjecanja znanja i prijateljstva

Treća smo zemlja u Europskoj uniji po porastu broja studenata koji odlaze na semestar ili dva na neko od europskih sveučilišta ili na stručnu praksu. 

Osim usavršavanja, neprocjenjivo je iskustvo te prijateljstva koja mladi stječu u inozemstvu, a najvažnije – u praksi upotrebljavaju i samim time usavršavaju strani jezik što im ostaje kao vječno primjenjivo znanje.

Još donedavno mnogi studenti mogli su samo sanjati o studiranju u nekoj drugoj državi, ponajviše zbog financija. Sve to možete zahvaljujući programima i organizacijama za mobilnost mladih i obrazovanje u inozemstvu. Lako su dostupni na internetu i društvenim mrežama, ali među brojnim mogućnostima treba znati izabrati onu koja najviše odgovara vašem obrazovanju, koja nudi najbolje usavršavanje i omogućava da bez velikih prekida nastavite školovanje.

Program Erasmus omogućuje mladima da provedu dva mjeseca, semestar ili cijelu studijsku godinu na jednom od europskih željenih studija uz pokrivene troškove boravka. Razmjena studenata postala je tako uobičajena za gotovo sve fakultete i visoka učilišta. 

Korist je doista višestruka, pogotovo ako iskoristite mogućnosti koje pruža Erasmus i studiranje u inozemstvu. Komunikacija sa strancima, izmjenjivanje iskustava o studijima i znanjima, može prerasti u doživotno prijateljstvo, stvaraju se prilike za putovanja u strane zemlje ili nova poznanstva koja život čine uzbudljivijim.

Najviše je hrvatskih studenata odlazilo u Njemačku, Austriju, Španjolsku, Sloveniju i Poljsku, koje su se tako pokazale kao najpopularnija odredišta. Studenti koji odlaze na mobilnost najviše su zainteresirani za područja društvenih, humanističkih i prirodnih znanosti.

Dolazak stranih studenata na visoka učilišta u Hrvatskoj omogućen je od 2010. godine. Od tada pa do kraja 2014. u Hrvatskoj je u svrhu studija i obavljanja prakse boravilo 2077 studenata. Najviše studenata dolazi iz Poljske, Španjolske, Francuske, Njemačke i Slovenije.

Igre na sreću mogu izazvati ovisnost. 18+.
Sve što je bitno, na dohvat ruke
Skini aplikaciju za najbolje iskustvo portala. Čitaj, komentiraj i budi uvijek u toku s najnovijim vijestima.
Studenti privatnih studija: Mi praksu imamo od prve godine
KOJI FAKS ODABRATI

Studenti privatnih studija: Mi praksu imamo od prve godine

Jasno je kako su prednosti privatnih studija višestruke, a ovo su one koje predavači i studenti neprestano ističu. Povezanost sa svijetom rada, više vremena za konzultacije s predavačima, učionice budućnosti...
Privatni studiji drže se jednog zakona: Nitko neće na burzu!
DRŽAVNI ILI PRIVATNI STUDIJ?

Privatni studiji drže se jednog zakona: Nitko neće na burzu!

Istraživanje EduCentra pokazalo je kako bi 40 posto ispitanika rado upisalo privatni fakultet kada bi im to dopuštale mogućnosti. Shvaćajući koliko je ulaganje u obrazovanje bitna stavka sve češće biraju privatno obrazovanje...
10 super savjeta stručnjaka: Kako najlakše odabrati studij?
ODABIR KARIJERE

10 super savjeta stručnjaka: Kako najlakše odabrati studij?

Koje vještine danas najviše traže poslodavci i kako se lakše možete prodati na tržištu rada? Stručnjaci za profesionalno usmjeravanje donose ključne savjete kako odabrati studij i buduću karijeru