Okrivljenici u ovom slučaju nisu doprinijeli da se slučaj otegne. To je, čini mi se i gospodin Mamić na početku suđenja rekao jer postoji bezbroj načina na koje bi se slučaj mogao otegnuti, istaknula je
'Ispada da se Dinamo odrekao novca, sve će ipak ići državi...'
Slučaj Zdravka Mamića, odnosno nepravomoćne presude koja je izrečena u utorak komentirala je u RTL Direktu novinarka Telegrama Ana Raić Knežević koja je istaknula kako je slučaj, iako nije bio lagan, "bio brzo završen".
- Okrivljenici u ovom slučaju nisu doprinijeli da se slučaj otegne. To je, čini mi se i gospodin Mamić na početku suđenja rekao jer postoji bezbroj načina na koje bi se slučaj mogao otegnuti. Znamo i da sudac Krušlin drži reda u sudnici i da postoje određeni mehanizmi koji su se u međuvremenu promijenili u Zakonu o kaznenom postupku koji omogućuju da se postupak vodi i bez okrivljenika. Tako da ima nekih mehanizama, no ovo je s obzirom na to da znamo da je ispitano više od 90 svjedoka, da je prošlo na desetke tisuća dokumenata koji su trebali biti pregledani i formalno pročitani. Tu se moglo dogoditi da obrana inzistira da se baš svaka rečenica čita. Ovdje se obrana nije odlučila za tako nešto - kazala je.
Dodala je i kako su izrečene kazne velike te da ne pamti da su ikada bile tolike. Doduše, kako kaže, dosad nije bilo ni ovolike štete.
- Ova zlouporaba povjerenja u gospodarskom poslovanju uglavnom se stavlja na teret direktorima koji zamrače milijun - dva kuna. Masa njih je dobila samo uvjetne osude, dio njih je dobio rad za opće dobro. I ja danas kad sam razmišljala o tome kakva će biti presuda - iznad četiri godine mi nije palo na pamet - rekla je.
Istaknula je i da svaka presuda mora biti poruka ne samo okrivljeniku, već i široj javnosti te se začudila što Dinamo od početka nije postavio jasne imovinsko-pravne zahtjeve s obzirom na to da će sav novac koji se oduzme braći Mamić otići državi, a ne klubu.
Osvrnula se i na odlazak Zdravka Mamića u Bosnu i Hercegovinu. Kaže da nitko nije mogao spriječiti Mamića da ode u BiH, odnosno nije postojala nikakva mogućnost intervencije u to.
- Prema ugovoru o izručenju kojeg Hrvatska i Bosna i Hercegovina imaju od 2012. godine, zanimljivo je koliko je taj ugovor licemjeran. U ugovor se išlo da bi se spriječile ovakve situacije sa dvojnim državljanstvom, no u tom ugovoru se navodi da do izručenja može doći u slučaju organiziranog kriminala, zločinačkog udruženja, korupcije i pranja novca. A prema optužnici nema niti jedne od nabrojenih stavku. U drugoj optužnici protiv gospodina Mamića imamo to famozno zločinačko udruženje prema tome vidjet ćemo što će se kad taj drugi postupak počne - istaknula je.